reklama

Hertl se zranil jako kdysi Koller, léčit se může i půl roku

Dopadne Hertl jako Dino Koller? Ten kvůli zadním kolenním vazům přišel o skoro celou sezonu Dopadne Hertl jako Dino Koller? Ten kvůli zadním kolenním vazům přišel o skoro celou sezonu autor: Eduard Erben
Zranění Tomáše Hertla může být vážnější, než se původně zdálo. Česká hvězda NHL může přijít o celou sezonu.

Praha - Ze začátku byly prognózy docela pozitivní. Mladé koleno hokejisty Tomáše Hertla bude v pořádku, stačí měsíc klidu a pak může česká kometa letošní sezony NHL klidně na olympiádu. Teď je ale vše úplně jinak. Hertl musel na operaci zadního zkříženého vazu a doba jeho rekonvalescence je nejistá.

"Olympiádu po takové operaci nestihne určitě, to už je jasné," řekl dnes Aktuálně.cz uznávaný český fyzioterapeut Pavel Kolář. Hokejový turnaj v Soči začíná za měsíc a s Hertlovou absencí už napevno počítá také kouč Alois Hadamczik.

Americká TV: Hertl bude mimo až 9 měsíců

Stihne Hertl ale alespoň závěr NHL?

Vedení San Jose detailní informace o jeho zranění bedlivě střeží, vyjadřovat se k nim nesmí v rozhovorech na přání klubu ani sám hráč. Americká televize CSN Bay Area ale včera uvedla, že jednadvacetiletý hokejista může být mímo až devět měsíců.

V nejlepším případě se prý Hertl může vrátit za nějakých 12 týdnů. Ale spíš to vypadá, že bude mimo hru šest až devět měsíců. To znamená, že přijde o celou sezonu," uvedl nejmenovaný expert americké stanice.

Fyzioterapeut Kolář: Ta operace je skutečně problematická

Hertlův problém je prý v tom, že zadní zkřížený vaz byl do jedné čtvrtiny roztržený a i po úspěšné operaci trvá jeho regenerace tři měsíce. Jenže to platí jen v případě, když se nevyskytnou žádné komplikace. Jinak jde až o půl roku.

Více o zprávě americké televize čtěte ZDE.

To, že jakákoliv operace zadního zkříženého vazu, je i na regeneraci moc náročná, teď potvrdil Aktuálně.cz i Kolář.

"Tomáš je sice můj pacient, ale kluby v Americe si tohle řeší sami. S Tomášem jsem o tom proto ani nemluvil a jeho diagnóznu neznám. Pokud šlo ale skutečně o operaci zadního zkříženého vazu, může být mimo hru skutečně dlouho. Ta operace je velmi problematická, na rekonvalescenci mnohem náročnější než operace předního vazu," řekl Kolář.

Podobně se kdysi zranil i fotbalista Koller

"Takhle se v minulosti zranil třeba fotbalista Jan Koller," uvedl Kolář příklad, kdy se léčení hodně protáhlo.

Vytáhlý forvard si koleno poranil v roce 2005 během svého působení v Borussii Dortmund a na marodce byl od září až do května příštího roku. Na rozdíl od Hertla si ale přetrhl vaz úplně.

Historicky nejlepší střelec fotbalové reprezentace tak vynechal kvůli zdlouhavé léčbě téměř celou sezonu bundesligy a přišel také o klíčové zápasy kvalifikace na mistrovství světa v Německu.

reklama