Hertl tentokrát jen asistoval, Sharks jsou dál neporažení

16. 10. 2013 6:26
Český hokejový útočník Tomáš Hertl pomohl San Jose k výhře nad St. Louis 6:2 jednou asistencí.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: Reuters

St. Louis - V souboji dvou dosud neporažených týmů NHL zvítězilo v nočním utkání San Jose nad St. Louis 6:2. Jednu asistenci si v dresu Sharks připsal Tomáš Hertl, který nastoupil po zranění ramene z předchozího zápasu.

I na straně Blues byli Češi vidět. Obránce Roman Polák dal jeden gól, na který mu přihrával útočník Vladimír Sobotka.

Sharks do zápasu perfektně vstoupili. Během minuty uprostřed první třetiny odskočili do dvoubrankového vedení. I v druhém dějství pak hosté přidali dva góly a vyhnali brankáře Haláka z brány.

Hertl strávil na ledě čtvrt hodiny

V poslední třetině se spustila přestřelka, ve které nejprve zvýšil Thornton po perfektní přihrávce Hertla už na 5:0. Vzápětí ovšem snížil Tarasenko po povedené kombinaci domácích.

V 53. minutě to bylo už jen o tři góly, když Polák dopravil do sítě nahození Sobotky. To už bylo pozdě na nějaké drama. San Jose navíc ještě v závěru využilo přesilovku.

Největší hvězda minulého týdne NHL Hertl odehrál 15 minut a 17 sekund a kromě jedné asistence si také připsal dvě střely na branku. Mladý talent stále vede tabulku střelců, v kanadském bodování je na děleném třetím místě.

V Tampě zazářil dvěma body Palát

Další český mladík v NHL Ondřej Palát se v úterním utkání podílel gólem a asistencí na vítězství Tampy Bay 5:1 s Los Angeles. Dvaadvacetiletý útočník tím zdvojnásobil svůj letošní počet nasbíraných bodů. Nejdříve po jeho přihrávce Lightning zvyšovali na 2:0 a na konci zápasu využil zmatků v obraně soupeře a střelou do odkryté branky uzavřel skóre.

Český obránce Jan Hejda svým prvním gólem sezony přispěl k výhře Colorada 3:2 nad Dallasem a k prodloužení letošní neporazitelnosti týmu na 6 zápasů. Avalanche odstartovali nový ročník lépe pouze v roce 1985, kdy zvítězili v úvodních sedmi utkáních.

Gól Radima Vrbaty, na kterém se přihrávkou podílel Martin Hanzal, v utkání Phoenixu proti Ottawě nakonec stačil jen na jeden bod. Domácí totiž prohráli se Senators 3:4 v prodloužení. Dvě asistence si za hosty připsal Milan Michálek.

Branku se podařilo vstřelit také Aleši Hemskému, ale ani on se nakonec neradoval. Jeho Edmonton totiž prohrál s Pittsburghem 2:3. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, ale dostal dva góly a Montreal vyhrál 3:0.

NHL:

Toronto - Minnesota 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 33. a 60. Raymond, 5. Bozak, 14. T. Smith - 18. Pominville. Střely na branku: 14:37. Diváci: 19.283.

NY Islanders - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 14. Nielsen, 29. Martin, 49. Moulson - 26. a rozh. nájezd Ennis, 30. Vanek, 58. Foligno. Střely na branku: 44:34. Diváci: 10.512.

Philadelphia - Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky: 13. a 23. T. McGinn (na druhou Voráček) - 13. a 58. Kesler, 48. Higgins. Střely na branku: 22:25. Diváci: 19.588.

Pittsburgh - Edmonton 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 4. Dupuis, 30. Kunitz, 48. Malkin - 22. Hemský, 36. Eberle. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.410.

Carolina - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)

Branky: 44. Sjomin, 53. Hainsey - 8. a rozh. nájezd Sharp, 11. Hossa. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16.263.

Tampa Bay - Los Angeles 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 37. a 53. St. Louis (na první Šustr), 1. Malone, 13. Purcell (Palát), 59. Palát - 51. Vojnov. Střely na branku: 25:31. Diváci: 16.310.

Detroit - Columbus 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 6. Alfredsson, 32. Bertuzzi - 28. Atkinson. Střely na branku: 32:37. Diváci: 20.066.

St. Lous - San Jose 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)

Branky: 48. Tarasenko, 53. Polák (Sobotka) - 10. Couture, 11. Pavelski, 29. Wingels, 38. Hannan, 46. J. Thornton (Hertl), 58. Marleau. Střely na branku: 27:39. Diváci: 14.503.

Nashville - Florida 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 10. Weber, 33. Fisher, 42. C. Smith, 46. Hörnqvist - 22. Huberdeau, 34. Goc, 52. Gilroy (Fleischmann). Střely na branku: 30:25. Diváci: 15.935.

Winnipeg - Montreal 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Prust, 12. Subban, 59. Briere. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta.Střely na branku: 36:25. Diváci: 15.004.

Colorado - Dallas 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky: 12. a 35. Duchene, 20. Hejda - 5. Peverley, 31. Eakin. Střely na branku: 26:41. Diváci: 15.208.

Phoenix - Ottawa 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 22. Klinkhammer, 23. Vrbata (Hanzal), 57. Ribeiro - 29., 42. a 48. Spezza (na první a třetí M. Michálek), 63. Conacher. Střely na branku: 37:32. Diváci: 10.594.