reklama

Hertl: Všechno bylo špatně. Nemůžeme hrát takové přestřelky

Tomáš Hertl vstřeli dva góly a byl nejaktivnějším hráčem Slavie v pondělním zápase s Plzní. Přesto ani to Slavii na výhru nestačilo. Tomáš Hertl vstřeli dva góly a byl nejaktivnějším hráčem Slavie v pondělním zápase s Plzní. Přesto ani to Slavii na výhru nestačilo. autor: CPA Eduard Erben
V pátém zápase semifinále extraligového play off byl Tomáš Hertl jednoznačně nejlepším hráčem pražské Slavie. Vstřelil dva góly a obráncům Plzně často motal hlavy.

Praha - V pátém zápase semifinále extraligového play off byl Tomáš Hertl jednoznačně nejlepším hráčem pražské Slavie. Vstřelil dva góly a obráncům Plzně často motal hlavy.

Přesto to Slavii na výhru v pondělním zápase nestačilo, prohrála totiž 4:5. A to přesto, že po Hertlově gólu na 4:4 v 54. minutě byla Slavia psychicky nahoře.

Čtyřiatřicet sekund před koncem zápasu však vstřelil vítězný gól Tomáš Vlasák, a rozhodl tak tom, že jsou indiáni jediný zápas od postupu do finále.

Podle Hertla byla hlavním důvodem prohry Slavie špatná obranná hra celého týmu.

"Byla to přestřelka, ale my takové zápasy vůbec nehrajeme, což je špatně. Tohle jsme neměli dopustit. Skončilo to pro nás špatně," řekl devatenáctiletý útočník po zápase novinářům.

Tomáši, po Vašem vyrovnání jste byli nahoře a měli šance na rozhodnutí zápasu. Proč to podle Vás nevyšlo?
Vytvořili jsme si velký tlak a měli hodně šancí. Myslel jsem, že vyhrajeme. Ten gól nás hrozně nakopl a už jsem tam ty góly viděl. Tlačil jsem to očima, ale chyběly kousky. A pak jsme 34 sekund před koncem inkasovali, což zamrzí. Jsme smutní, ale musíme to hodit za hlavu.

A podaří se vám to? Alespoň k prodloužení jste byli hodně blízko...
Bohužel to tam pak nespadlo ani v té power play. To byla škoda. Jsme naštvaní, ale teď už s tím nic neuděláme. Musíme to hodit za hlavu. Brát to jako že se nic nestalo, vstoupit do dalšího zápasu bez myšlenek na to, že prohráváme 2:3 na zápasy a jít do toho na 150 procent.

Kde se podle Vás ten dnešní zápas zlomil?
Vedli jsme 3:2, ale vstoupili jsme špatně do třetí třetiny, dostali dva góly a pak když vyrovnáme, tak se stane tohle. Je to škoda, věřil jsem, že to zvládneme.

Čím si vysvětlujete, že po předchozích defenzivních zápasech byl tento nezvykle útočný?
Dnes to nebylo moc o bránění, bylo tam hrozně moc brejků a oba týmy hodně propadaly a bylo tam hrozně moc šancí. Tohle vůbec není náš styl, my tolik gólů nedáváme a vyhráváme spíš 2:1 a podobně. Tohle si může dovolit útočný tým jako Plzeň, ale ne my. Musíme hrát úplně jinak.

Pamatujete si, že byste někdy poslali všechny vaše góly prakticky do stejného místa v horním rohu branky soupeře?
Možná se to ale jen takhle sešlo, když každý vystřelil tam, kde viděl místo. Asi to bude nejúčinnější, když to tam spadlo, ale minule to třeba zase padalo mezi nohy.

Co musíte do středy zlepšit?
Hned po tomhle zápase jsme si řekli, že šest gólů asi nedáme. Nikdy jsme to takhle v sezoně nehráli, takže je třeba se vrátit k tomu, co nám funguje.

reklama