reklama

Za bezohledný zákrok stopka na 12 zápasů. Máte štěstí, že žijete, slyšela oběť od doktorů

Podívejte se na zákeřný zákrok Tylera Muroviche v ECHL. YouTube
V hokejové ECHL, kde působí druhé farmy klubů NHL, řeší zákeřný zákrok, za který padl vysoký trest na 12 zápasů. Oběť faulu má však mnohem větší starosti.

Praha – Běžela třetí třetina zápasu ECHL mezi Atlantou Gladiators a Norfolkem Admirals. Obránce hostů Anthony Calabrese se pomalu blížil do prostoru za vlastní bránou, když ho bezohledně krosčekoval Tyler Murovich. Calabrese okamžitě ztratil rovnováhu, prudce vrazil do mantinelu a padl k ledu.  

Zatímco diváci viděli, jak bezvládně leží, on se ze všech sil snažil popadnout dech. "Nemohl jsem dýchat," řekl nyní deníku The Virginian-Pilot. "Myslel jsem, že umřu."

Díky rychlé pomoci však kritickou situaci zvládl a skončil v nemocnici, kde od doktorů slyšel, že má poraněnou páteř a propíchnutou plíci. Ačkoliv ví, že rekonvalescence zabere dlouhou dobu, může být relativně spokojený.

"Doktoři mi řekli, že mám štěstí, že jsem naživu," prozradil 24letý hráč, jenž po univerzitě teprve začíná s profesionálním hokejem. "Je to zázrak, prý se plně zotavím. Bude to dlouhá cesta, což je ale lepší, než kdybych skončil na vozíku."

Tyler Murovich, 27letý útočník s chorvatskými kořeny, vyfasoval minulý týden za zákeřný zákrok suspendaci na 12 zápasů. Letos už si nezahraje, ale s největší pravděpodobností se vrátí dřív než Calabrese.

reklama