reklama

Hlinka dál dává góly, ale tím v Liberci si nebyl jistý

Jaroslav Hlinka. Jaroslav Hlinka. autor: Milan Kammermayer
Kapitán hokejové Sparty Jaroslav Hlinka potvrdil skvělou střeleckou formu hned v prvním extraligovém finálovém utkání na ledě Liberce.

Liberec - Kapitán hokejové Sparty Jaroslav Hlinka potvrdil skvělou střeleckou formu hned v prvním extraligovém finálovém utkání na ledě Liberce. Nejproduktivnější hráč play off využil ve 37. minutě chyby libereckého beka Lukáše Dernera, který špatně vyhodil kotouč, a nekompromisně zavěsil.

Jistotu dodali až rozhodčí

Sparťané však s jásotem museli počkat. Puk se totiž odrazil od vnitřní konstrukce branky zpět do hry, která dlouho plynula dál, než mohli sudí v přerušení probrat situaci s kolegou u videa.

"Musím říct, že jsem tak úplně nevěděl, zda to byl gól. Věřil jsem, že ano, protože ten odraz byl takový zvláštní, a domníval jsem se, že to nešlo do břevna. Myslel jsem si, že to gól byl, ale s jistotou jsem to nevěděl," přiznal Hlinka po utkání novinářům. Konzultace rozhodčích ale netrvala dlouho a mohli devětatřicetiletému útočníkovi potvrdit devátou trefu v letošním play off. "Zaplaťpánbůh, že to bylo vevnitř," dodal Hlinka.

Jeho zásah byl i vítězným gólem, ten vyrovnávací na 1:1 připravil Hlinka pro Miroslava Formana po rychlém kontru a dobře sehraném přečíslení. "Nakonec se ukázalo, že ty góly byly rozhodující, ale jinak si myslím, že v průběhu zápasu nic zásadní roli nehrálo. My jsme dali dva slepené góly, ale hra byla jinak vyrovnaná," hodnotil duel Hlinka.

Sparta si chytře a trpělivě počkala na chyby soupeře a zápas zvládla, přestože se před druhou přestávkou neprosadila ve hře pět na tři dlouhé minutu a tři čtvrtě. "Mohli jsme tam odskočit, navíc na konci třetiny. Nehráli jsme tu přesilovku špatně. Měli jsme tři dobré šance, kdy je Jáno Lašák podržel, ale je fakt, že takovou přesilovku je třeba proměnit a dávat z toho góly. Ale to se stává... My jsme je dnes dali z brejků a hráli jsme dobře dozadu," pochvaloval si Hlinka.

Za výhru Sparta vděčí gólmanovi

Přestože měl prsty ve všech třech gólech a připsal si gól a dvě nahrávky, klíčovým mužem týmu byl podle něho gólman Tomáš Pöpperle. "Chytal výborně a podržel nás. Byl jistý a je to určitě strůjce našeho dnešního úspěchu," ocenil Hlinka, jenž se naopak dočkal pochvaly od spoluhráče z první útočné formace Miroslava Formana, autora trefy na 1:1.

"Jedna věc je tu přihrávku dát a druhá pak dát ten gól. A kluci je dneska dali, hráli výborně a musím pochválit i já je," odvětil Hlinka.

Úvodní výhra neznamená podle něj pro další vývoj série vůbec nic. "Je to zatím jen první krok. Ta série může být dlouhá, ale je to pro nás každopádně dobrý vstup," řekl Hlinka. Liberci skončila šňůra čtrnácti výher, kterou rozjel po domácí porážce (2:5) 19. února právě s Pražany. "Teprve zítra uvidíme, jestli to s nimi něco udělá," podotkl Hlinka.

V závěru se Liberec snažil sparťany rozhodit při několika potyčkách. "Myslím, že to byl jejich záměr, ale s tím se musí počítat. Je to play off a v něm to takhle chodí," uvedl Hlinka.

reklama