reklama

Hlinka znovu zářil. Přijde Hadamczikův telefonát pro MS?

Jaroslav Hlinka nasbíral v této sezoně už 33 bodů Jaroslav Hlinka nasbíral v této sezoně už 33 bodů autor: Jakub Šafránek
Jaroslav Hlinka zažívá se Spartou, kterou táhne, famózní sezonu. O reprezentační pozvánce před mistrovstvím světa však zatím neuvažuje.

Pardubice - Třemi gólovými asistencemi režíroval Jaroslav Hlinka sparťanské vítězství 5:3 v Pardubicích, kterým Pražané tak trochu pokazili slavnostní vyřazování dresu legendárního brankáře Dominika Haška.

Spolu se spoluhráčem Petrem Tonem vládnou extraligovým statistikám a reprezentační kouč Alois Hadamczik plánuje, že jim dá šanci bojovat o nominaci na letošní mistrovství světa.

"To je ale ještě daleko. Teď chci být hlavně platný ve Spartě," říká 37letý Hlinka.

Sparta svou výhrou Pardubicím pokazila velkou slávu s vyřazováním čísla Dominika Haška. Není vám to trochu líto?
"To ne. My jsme sem přijeli pro body a ty jsme si nakonec odvezli. Průběh byl sice trochu divoký, ale hlavně, že máme tři body."

Vzpomněli jste si na minulé kolo ve Zlíně, kde jste také brzy vysoko vedli, ale přesto jste prohráli 5:6? Co jste se snažili dělat pro to, aby se podobný obrat neopakoval?
"Snažili jsme se hrát ve větším klidu než ve Zlíně. Máte pravdu, že se to skoro opakovalo podruhé za sebou. Soupeř se dostal zpátky do hry, nakonec jsme to však dotáhli k vítězství. Doufám, že jsme si tyto blbé momenty už vybrali a že budeme v příštích zápasech hrát zodpovědněji. Na druhou stranu je to sport a ty chyby se prostě dělají."

Když jste zvýšili na 4:0, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže o třináct sekund později se trefily i Pardubice. Byl to moment, který vás nahlodal?
"Byla to komplikace, která nás pod dojmem toho pátečního utkání ve Zlíně trochu rozhodila. Začali jsme se maličko bát, nehráli jsme svoji hru a za chvíli jsme navíc inkasovali podruhé. Nebylo to pak ono."

Nejsou ty poslední dva divoké zápasy výsledkem jakési euforie, v níž letos hrajete a kterou vám všichni připomínají?
"Trošku to brzdit musíme. Všude se o tom mluví a píše. Spousta kluků v kabině to v novinách čte a nějakým způsobem nás to ovlivňuje. Věřím, že máme dost zkušeností, a víme, že to nic neznamená. Sezona se bude rozhodovat až v play off, na které se musíme dobře připravit. V žádných oblacích nelétáme."

Slavnostní ceremoniál s vyvěšováním dresu Dominika Haška se o více než čtvrthodinu protáhl. Nerozhodilo vás to v předzápasovém nabuzení?
"Pro oba týmy to bylo stejné. Loučila se tu velká legenda českého hokeje, která si tyto oslavy zaslouží. To se nedá nic dělat, museli jsme to vzít tak, jak to bylo."

Vy sám jste se o výhru přičinil hned třemi asistencemi. O to víc vás asi těší, že?!
"Samozřejmě je to příjemné, když se daří a když celá lajna týmu takhle pomůže. Hlavní je, aby nám to ještě vydrželo a abychom díky našim gólům vyhrávali."

S Petrem Tonem jste lídry extraligových statistik, což neuniká pozornosti ani trenéru národního mužstva Aloisi Hadamczikovi. Prohlásil, že by vám rád dal příležitost pro letošní mistrovství světa. Jak se na tuto možnost díváte?
"To je strašně daleko. V hokeji už jsem toho zažil hodně a vím, že sezona bude ještě dlouhá a může se stát cokoliv. Nechci to přivolávat, ale třeba se nám může přestat dařit. Myslíme na to, co je teď, tedy na Spartu. Abychom byli platní pro naše mužstvo. Duben a květen jsou strašně daleko."

Ten telefonát pana Hadamczika ale zřejmě přijde. Jste aspoň trochu připraven na to, co mu odpovíte?
"Až a pokud přijde, tak to budu řešit s trenérem. Uvidíme, jaké každý z nás bude mít představy. Teď se ale zabývám jen Spartou a nejbližšími týdny."

reklama