Hokej 0:0. Derby rozhodly až nájezdy, raduje se Slavia

Aleš Vávra Aleš Vávra
18. 10. 2011 21:15
Plzeň - Liberec 4:1, Zlín - Kometa 4:1

Praha - Dva hrdiny mělo první derby pražských S současné hokejové sezony. Brankáři Dominik Furch a Tomáš Pöpperle nedostali gól v normální hrací době, ani v prodloužení. O výhře Slavie nad Spartou tak rozhodly až samostatné nájezdy.

Šlágr třináctého kola extraligy nabídl spíš urputný boj než pohledný hokej. Bezmála devět tisíc diváků v O2 aréně čekalo byť na jeden jediný gól marně.

Nekonaly se ani očekávané ostré a vyhecované souboje, například mezi drsňáky Jiřím Vašíčkem a Davidem Kočím.

První derby je tu. Přinese vzpomínku na Vašíčka i konec jedné šňůry
Energie nechce být u dna. Získala Salfického a Kanaďany
Sparta vyhrála popáté v řadě a v tabulce už je druhá

Utkání začalo smutně, Slavia vyřadila dres útočníka Josefa Vašíčka, který v září tragicky zahynul při letecké nehodě hokejistů Jaroslavle.

Na první šanci čekali diváci až do 12. minuty, kdy se až před Pöpperleho natlačil Jaškin, ale v zakončení neměl štěstí. Sparta měla na konci úvodní části dvě přesilové hry, z nichž ovšem nic závratného nevytěžila.

Krátkou výhodu dvou mužů na ledě nevyužila ve druhé třetině Slavia. Největší šanci zápasu pak spálil ve 39. minutě domácí Svoboda.

Ve třetí třetině měli blíž ke třem bodům domácí. Pět minut před koncem chytil Pöpperle výrazné příležitosti Sklenáře a Tomici.

V nájezdech měla Sparta blízko k zisku druhého bonusového bodu. Ton ve druhé sérii pěkným bekhendovým blafákem skóroval, na jeho trefu ovšem hned vzápětí odpověděl slávista Růžička. Ve třetí sérii sparťan Přibyl Furcha nepřekonal, zato domácí Krenželok předvedl úspěšnou kličku do forhendu.

Petr Jelínek se raduje ze vstřeleného gólu
Petr Jelínek se raduje ze vstřeleného gólu | Foto: hc-slavia.cz

Slavia dokázala doma Spartu porazit posedmé za sebou. Sparta přerušila svou sérii pěti výher v řadě a porážkou přišla o šanci dostat se na čelo ligové tabulky.

Na první místo se tak vyšvihli hokejisté Plzně, kteří na domácím ledě porazili dosavadního lídra Liberec jasně 4:1. Utkání rozhodli již v první třetině svými góly Marušák a Petruška.

Před Bílé Tygry se dostal i Zlín, který stejným výsledkem zdolal brněnskou Kometu.

Do třetice 4:1 zvítězila Mladá Boleslav nad Karlovými Vary a odsunula Západočechy na chvost ligového pořadí.

Ručinský rozhodl proti Pardubicím

Pardubice vedly v Litvínově 2:0, přesto si nakonec odvezly jen jediný bod. Na 2:2 vyrovnal pět minut před koncem Viktor Hübl a rozhodující nájezd proměnil Martin Ručinský.

V repríze letošního finále uspěly Vítkovice na ledě mistrovského Třince. Na vedoucí branku vítkovického Szturce odpověděli ve druhé třetíně Bonk a Hrňa.

Prodloužení si ale vynutil svou trefou na 2:2 Jan Káňa. V nastavení se nic podstatného nestalo a tak rozhodla penaltová loterie. Šikovnější byli hosté, jmenovitě zkušený Viktor Ujčík.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd: Krenželok. Rozhodčí: Salonen (Fin.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8852.

Slavia: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík - Kůrka, Krenželok, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Kalus, P. Jelínek, Doležal - Jaškin (41. Micka), T. Hertl, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Sersen, D. Kočí, Milam, Kasík, Philipp, Kučný - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Lapšanský (41. Forman), Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Marušák (Jiří Hanzlík, Martin Straka), 11. Petruška (Duda), 40. J. Hlinka (Kratěna), 50. Kratěna (Jan Kovář, J. Hlinka) - 51. Vak (Čakajík). Rozhodčí: Hodek, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 5056.

Plzeň: M. Mazanec - Marušák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Dresler, Dan Růžička, Schnabel - Duda, Martin Straka, Petruška - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Stránský, Jan Kovář, Lev - Dvořák, Vostřák, Johnson. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Liberec: Pinc (36.- 37. Vošvrda) - Čakajík, Trončinský, Holub, Hay, Derner, Kajínek, Pavlů, Ulrych - Kudrna, P. Nedvěd, Vantuch - Klimenta, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Dušek - Kica, Bortňák, L. Krejčík. Trenéři: Kalous a Pešán.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Finsterle (Leška), 19. Důras (Ondráček), 29. Köhler (Leška, Linhart), 44. Honejsek (Řezníček) - 9. Jakub Svoboda (Malec). Rozhodčí: Husička, Blecha - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc Jaroslav Svoboda (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5944.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Ondráček - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, R. Dlouhý - Pospíšil, Petrovický, Hubáček - H. Zohorna, Holec, Podkonický - Erat, Koreis, Jakub Svoboda - od 41. navíc Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:1
Branky a nahrávky: 9. Vrbata (Rýgl, Chaloupka), 18. Kotrla (Cetkovský, Bahenský), 37. Chaloupka (Rýgl), 42. Tomas - 60. Zaťovič. Rozhodčí: Lacina, Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Gulaši (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2880.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Chaloupka, Žabka, Baldwin, Drábek, Jindra, od 21. navíc Dudáš, od 41. Beňovič - Cetkovský, Bahenský, Kotrla - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Pabiška, Vrbata, Demel - Goertzen, Stieler, Jiránek. Trenéři: Hnilička a Hiadlovský.

Karlovy Vary: Salfický - D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Parýzek, Mocek, Gründling, Přindiš - Kumstát, Pech, Košťál - Zucker, Skuhravý, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Kuběna, Kupec, T. Klíma. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 po sam. nájezdech
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Lukeš (Kousalík), 55. V. Hübl (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Ručinský - 16. Starý (Rákos, Borer), 17. Somík (Bartek, Sičák). Rozhodčí: Turčan, Souček - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 3625.

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Kousalík, Gula, Pojkar, Brejčák, Skuhrovec, od 41. mavíc Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Frolík, Hujsa, Ručinský - Majdan, Hanzl, Trávníček - Jenáček, Bojer, Maxa. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kolář II, V. Kočí, Sičák, Benák, Borer, Nakládal, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Elkins, Somík - Buchtele, Radil, Sim - T. Zohorna, Kousal, Rákos. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 2:3 po samostatných nájezdech
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Bonk (D. Květoň), 34. Hrňa (Havel, Polanský) - 9. Szturc (Pohl, Ujčík), 48. J. Káňa (Ujčík, Pohl), rozhodující sam. nájezd Ujčík. Rozhodčí: Hribik, Minář - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 3748.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, P. Hořava, Cartelli, Davison - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Hrňa - Rufer, Ostřížek, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Trnka, Ovčačík, Voráček, Sedlák - Štefanka, Húževka, J. Sýkora - J. Káňa, Burger, Walker - Szturc, Ujčík, Pohl - Kolouch, Strapáč, Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták.