reklama

Hokej jako řemen. Češi vyzvou největší ruské hvězdy z NHL

V zápasech s Ruskem to vždy jiskří V zápasech s Ruskem to vždy jiskří autor: Reuters
Malkin, Ovečkin, Dacjuk či Kovalčuk, to jsou jména hráčů, kteří se v sobotu postaví českému hokejovému národnímu týmu v souboji s Ruskem v rámci Channel One Cupu.

Moskva - Těžko mohl ruský trenér Zinatulja Biljaletdinov poskládat lepší hokejový výběr, než ten, který tento víkend reprezentuje svou zem na Channel One Cupu v rámci Euro Hockey Tour.

Malkin, Ovečkin, Dacjuk, Kovalčuk a další superstar z NHL dnes přivítají na domácím ledě český národní tým a nic než výhru neberou.

Pro sbornou je druhý turnaj EHT prověrkou na olympijské hry v Soči 2014. V sestavě jsou totiž všechna hvězdná útočná esa, na která bude Rusko pod pěti kruhy spoléhat.

Naposledy sílu nabitého souboru pocítili ve čtvrtek Švédové, kteří prohráli 1:5. Češi souboj s Finskem sice také nezvládli a padli 2:3, ale i v jejich řadách se objevují zajímavá jména z NHL. Utkání tak slibuje mimořádnou podívanou.

"Víme, jaký soupeř proti nám stojí. Je jen škoda, že se neutkáme na závěr turnaje, že to bylo vylosované tak, že se tento pro obě strany prestižní souboj odehraje už v sobotu. To mě trochu mrzí," uvedl trenér českého mužstva Alois Hadamczik.

Hadamczik: Malkin je nejkomplexnější hráč

Kdyby měl jmenovat největší ruskou hvězdu, má jasno. "Všichni mají svou kvalitu, proto září v NHL, ale pro mě je jednoznačně nejlepším a nejkomplexnějším hráčem Malkin. Všichni jsou ale extratřída," uvedl kouč.

V sobotu postaví do branky pro změnu Ondřeje Pavelce, který ve čtvrtek seděl jen na střídačce. "Dacjuk, Malkin, Ovečkin, Kovalčuk, to je tým jak na olympiádě. Je pak jedno, kdo se k té střele dostane, protože gól umí dát všichni, každý ten hráč je nebezpečný a každý ten hráč ve svém týmu, kde hraje, patří mezi nejlepší," přiznal Pavelec.

Speciálně se ale připravovat nebude. "Samozřejmě vím, že Ovečkin s Kovalčukem to hodně střílejí, ale na druhou stranu s tím nemám moc dobré zkušenosti soustředit se na jednotlivce," podotkl český gólman.

Novák: Ovečkin se nesmí rozjet

Recept na Ovečkina by mohl znát obránce Filip Novák. V současnosti je totiž jeho spoluhráčem v Dynamu Moskva.

"Je důležité nenechat ho rozjet, protože když získá rychlost, tak na to, jak je velký, dokáže hodně rychle změnit směr. A když se mu pak připletete do cesty... Má asi 90 kilogramů, je to kus chlapa, těžko se to pak brání. Střelu má neskutečnou," zhodnotil Ovečkina Novák.

Na zápas se český bek moc těší. "Bude to mimořádný zápas. Čekám, že přijde plný stadion a atmosféra bude vynikající. To pomáhá oběma týmům, tak se pokusíme toho využít," slíbil Novák.

Zápas Česko - Rusko začíná v 11 hodin a vy ho můžete sledovat v naší podrobné online reportáži.

reklama