Nepovedený vstup do Ligy mistrů. Hradec, Třinec i Brno prohrály

Aktualizováno 31. 8. 2018 22:28
Hradec Králové měl sice střeleckou převahu, hostujícího gólmana ale dokázal překonat pouze Bezúch. Třinec nestačil na Švédy, Brno na Bělorusy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

Praha - Hokejisté Hradce Králové, Třince i Komety vstoupili do Ligy mistrů porážkami. Oceláři, kteří v minulém ročníku postoupili až do semifinále, prohráli v prvním zápase s Djurgaardenem 1:6. Mountfield podlehl Norimberku 1:2. Mistrovská Kometa se jako jediná představila na ledě soupeře a prohrála 2:4 v Grodnu.

Třinečtí vyřadili v minulé sezoně v Lize mistrů tři švédské týmy, na čtvrtý dnes nestačili. Dvě branky Djurgaardenu vstřelil Jacob Joseffson, největší hvězda týmu, která se vrátila do mateřského klubu po osmi letech v NHL.

Švédové položili základ úspěch v první třetině. V její polovině se tečí prosadil Josefsson a ve 20. minutě Oceláři zapomněli u levé tyčky na Posslera, který pohodlně zvýšil do odkryté branky.

Domácí hrozili zejména v přesilových hrách, v jedné z nich snížil z dorážky Martin Adamský. Jakmile agilní Bukarts zahodil šanci na vyrovnání, zlomili hosté definitivně zápas na svou stranu dvěma góly během 43 sekund.

Chyby Třince ve vlastním pásmu potrestali Josefsson a Davidsson. Domácí se snažili, ale soupeř jim udělil lekci z produktivity a dalšími slepenými góly uzavřeli skóre Bemström a Widing.

Brno se v Bělorusku představilo bez řady zkušených hráčů a trochu nečekaně s Nemanem prohrálo. Sedminásobný mistr, který ovládl poslední dva ročníky běloruské ligy, si vypracoval dvoubrankové vedení, na než dokázala Kometa odpovědět. Hruška a Štencel ve druhé třetině vyrovnali. Šmurov ale ve 39. minutě zajistil svým druhým gólem Grodnu vedení a poslední slovo měl ve třetí části Alexander Maljavko.

O osudu prvního soutěžního zápasu Hradce Králové v sezoně se rozhodlo již v úvodu. Norimberk si vypracoval dvoubrankové vedení již v první třetině, kdy se prosadili v rozmezí 72 sekund. Skóre otevřel Pföderl, následně překonal Pavelku v brance Mountfieldu jeho spoluhráč ve druhém útoku Ice Tigers Alanov.

Východočeši v zápase vyslali 62 střel, 40 z nich mířilo na branku, gólmana Treutleho však dokázal překonat jen Bezúch.

Hokejová Liga mistrů:

Skupina B:

Malmö - TPS Turku 8:4, Red Bull Mnichov - Junosť Minsk 4:3, Bolzano - Skelleftea 4:3 po sam. náj.

Skupina C:

GKS Tychy - IFK Helsinky 3:5 (za domácí T. Sýkora 1+0)

Skupina D:

Něman Grodno - Kometa Brno 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Šmurov (Savinov, Varivončik), 25. Jelisejenko, 39. Šmurov (Savinov), 44. A. Maljavko (Šmurov) - 28. J. Hruška (Horký, Kašpar), 30. Štencel (Střondala). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Amosov - Zinčenko, Lobzov (všichni Běl.). Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 2385.

Sestava Brna: Vejmelka - Mikuš, Štencel, Barinka, Mikyska, Bartejs, Malec, Kowalczyk - Kašpar, J. Hruška, R. Zohorna - Horký, Nahodil, Mallet - Dočekal, Süss, Kratochvíl - Plášek, Střondala, M. Novák. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Eisbären Berlín - Zug 3:5.

Skupina E:

Oceláři Třinec - Djurgaarden IF 1:6 (0:2, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 32. Adamský (M. Kovařčík, Matyáš) - 10. Josefsson (Lilja, Norell), 20. Possler (Bergfors), 47. Josefsson, 48. Davidsson (Hultström, Wiaa), 58. Bemström (Alsing, Josefsson), 59. Widing (Strandberg). Rozhodčí: Staňo (SR), Šír - Hanzlík, Tošenovjan (všichni ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3669.

Sestava Třince: Hrubec - Adámek, Krajíček, D. Musil, Haman, Matyáš, M. Doudera, od 21. minuty navíc Kovář - M. Růžička, Marcinko, Bukarts - O. Kovařčík, Viedenský, Cienciala - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, M. Kovařčík, Hladoník - Raška. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Storhamar Hamar - Tappara Tampere 3:2 po sam. náj.

Skupina F:

Mountfield Hradec Králové - Norimberk Ice Tigers 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Bezúch (R. Pilař, Kukumberg) - 5. Pföderl (Buck, Brown), 6. Alanov (Pföderl, Weiss). Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Pražák - Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3058.

Sestava Hradce Králové: J. Pavelka - Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Nedomlel, Piché, Šalda, F. Pavlík - Vopelka, Koukal, Paulovič - R. Pavlík, Cingel, Vincour - M. Chalupa, Bičevskis, Miškář - Bezúch, Kukumberg, R. Pilař. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Kärpät Oulu - Rouen Dragons 4:0 (za domácí Koblížek 0+1)