reklama

Hokej řeší velký průšvih: Na extraligu juniorů se mělo sázet

Fanoušci Motoru radost mít nebudou. Jeden z tamních dorostenců údajně plánoval ovlivnit zápas juniorské extraligy. Fanoušci Motoru radost mít nebudou. Jeden z tamních dorostenců údajně plánoval ovlivnit zápas juniorské extraligy. autor: facebook
Zápas juniorské extraligy HC Litvínov - HC Motor České Budějovice se nehrál. Jeden z hráčů Motoru údajně nabízel protihráči možnost ovlivnit zápas kvůli výhře v loterii.

Litvínov - Český hokej řeší vážný problém. Utkání juniorské extraligy mezi Litvínovem a Motorem České Budějovice dnes bylo odloženo vzhledem k podezření z pokusu o ovlivnění výsledku. 

Podle informací Aktuálně.cz se snaha o ovlivnění zápasu týká sázení a případ už řeší také policie. Kurzy na juniorskou extraligu vypisuje například sázková kancelář Tipsport.

Reichel: Můžu potvrdit, jde o sázení

"Před utkáním bylo ČSLH nahlášeno, že jeden z hráčů HC Litvínov byl v uvedeném smyslu kontaktován hráčem druhého klubu, o čemž informoval vedení," píše ČSLH v oficiální tiskové zprávě.

"Nesmím se k tomu více vyjadřovat, protože jsme případ předalii policii," řekl Aktuálně.cz Robert Reichel, hlavní trenér juniorky Litvínova, který případ svazu v den zápasu nahlásil.

"Můžu potvrdit, že se to týkalo sázení," řekl s tím, že nechápe, jak je možné, že sázkové kanceláře vypisují na zápasy mládežnických kategorií kurzy.

Budějovice: Jestli někdo sázel, vyhodíme ho

"Hokejový klub Motor České Budějovice se jednoznačně distancuje od jednání proti zákonu nebo duchu fair play. Pokud by takové jednání bylo zjištěno u našeho hráče, okamžitě by přestal být členem klubu," uvádí Motor České Budějovice ve svém prohlášení.

"Jsem hrdý na to, že to můj svěřenec nahlásil, klobouk dolů," uvedl nezávisle na tom Reichel.

Ovlivnění zápasů juniorské ligy řešil naposledy český fotbal. Tehdy se mluvilo o "cinklém" zápase Ostravy se Slováckem, na který se vysoké částky sázely prostřednictvím sázkových kanceláří v Asii - více o aféře čtěte ZDE.

Kromě policie se bude aférou zabývat také Český svaz ledního hokeje.

reklama