Sedm kulí jako v Sarajevu, Sparta smetla Litvínov

Prohlédněte si galerii z pátečního zápasu 38. kola hokejové extraligy, v němž hráči Sparty rozstříleli Litvínov 7:1.
Sparťané se v tabulce přiblížili Severočechům na rozdíl jediného bodu.
Úvod patřil Litvínovu. Nejdříve měl šanci Šrámek a ve třetí minutě vyřešil přečíslení tří na jednoho sám Lukeš, který z levého kruhu překonal Novotného.
Spartě se nedařilo, chybovala a Novotný musel pochytat několik pokusů. Nejnebezpečnější byly střela Jánského a dva pokusy Petružálka.
Na druhé straně zahrozil poprvé v osmé minutě Buchtele a před polovinou úvodní části při Hüblově vyloučení domácí slavili vyrovnání. Hlinka se z pravého kruhu trefil bekhendem přesně pod horní tyč a připsal si jubilejní 200. gól v domácí nejvyšší soutěži.