4:2
Lotyšsko
23. a 60. Frk, 10. Beránek, 54. Jaškin
19. Jevpalovs, 42. Lipsbergs

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze třetího zápasu českých hokejistů na MS hráčů do 20 let proti Lotyšům. Zápas v hale Salavatu Julajev Ufa začíná v neděli ve 13:10 SEČ.

Český tým stojí před zápasem s Lotyši, kteří ve třech předchozích zápasech nebodovali, před jasným úkolem. Vyhrát za tři body. Pokud by se jim to povedlo, dostali by se se šesti body na druhé místo před pětibodovou dvojici Švýcarsko - Finsko. V pondělním posledním zápase skupiny se Švýcary by Česku stačila jakákoliv výhra k postupu do čtvrtfinále.

Český trenér Miroslav Přerost bude postrádat útočníka Matěje Berana, kterého disciplinární komise šampionátu potrestala za krosček na finského hráče Joela Armia v předchozím zápase trestem na jeden zápas.

Oba týmy přijíždějí na led, zápas začne zhruba ve 13:10.

Češi by měli nastoupit v této sestavě:

Bartošák - Musil, Hrbas, Urbanec, Šidlík, Jeník, Pavelka, Štencel - Hertl, Jaškin, Hyka - Beránek, Švihálek, Sedlák - Frk, Faksa, Tomeček - Koblasa, Vrána, Němec.

Lotyši by měli nastoupit v této sestavě:

Punnenovs - Rosinskis, Lipsbergs, Siksna, Zvirbulis, Nimanis, Skuratovs, Augstkalns - Kulda, Blugers, Jevpalovs - Kuzmenkovs, Jelisejevs, Andersons - Bukarts, Ozolins, Kurmis - Lipsbergs, Siksnis, Ševčenko, Rančevs.

Zápas bude rozhodovat rusko-německá dvojice Gofman, Jablukow, na čarách jim budou pomáhat Američan George a Švéd Haster.

1.

Zápas začal.

5.

Češi si zahrají přesilovku.

7.

Češi si zahrají další přesilovku. Sekundu před tím, než se první Lotyš vrátí na led, je vyloučen další. Za hákování je vyloučen KRISS LIPSBERGS.

9.

V závěru přesilovky si Češi vytvořili první velkou šanci. Frk našel mezi kruhy volného Hrbase, jeho střelu však Punnenovs vyrazil.

9.

Lipsbergs je na ledě, Češi si ve dvou přesilovkách vytvořili jen jednu vážnou střeleckou pozici.

9:55

Češi se dostávají do vedení - 1:0! Jakub Vrána žabičkou přes celé útočné pásmo našel na hranici levého kruhu volného PETRA BERÁNKA, který střelou z první prostřelil pod rukou přesunuvšího se Punnenovse.

11.

První přesilovku si zahrají i Lotyši. Za držení odchází na trestnou lavici TOMÁŠ HYKA.

13.

Lotyši téměř celé dvě minuty točí český tým v jejich obranném pásmu, nejtěžší zákrok si připsal Bartošák proti střele Jevpalovse.

13.

Hyka je na ledě, Češi se s velkým úsilím v oslabení ubránili.

17.

Obránce Pavelka se dostal v rychlém protiútoku mezi kruhy, Punnenovs však jeho střelu vytěsnil mimo bránu.

17.

Lotyši si podruhé zahrají přesilovku. Za hákování je vyloučen český kapitán LUKÁŠ SEDLÁK.

18:35

Lotyši v přesilovce vyrovnávají na 1:1. Odražený pukdoslova prosil mezi Bartošákovi betony NIKITA JEVPALOVS.

20.

První třetina skončila.

Výsledek 1:1 zatím odpovídá průběhu hry. Českému týmu totiž nepomáhají ani přesilové hry k tomu, aby si vynutili tlak.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Češi si dnes potřetí zahrají přesilovku. Na trestnou lavici odjíždí za sekání ROSINSKIS.

22:01

Češi přesilovku využívají a dostávají se do vedení 2:1. Puk se po rychlé kombinaci dostal na lavý kruh k MARTINU FRKOVI, který střelou z první propálil pod rukou Punnenovse.

24.

Češi teď promarnili velkou šanci na zvýšení vedení. Hyka jel s Jaškinem na jediného obránce soupeře, Hykavšak místo střely ještě hledal Šidlíka, který už byl ve velkém úhlu.

27.

Lotyši mohli z ojedinělého brejku ve druhé třetině vyrovnat. Jeli ve dvou na jednoho, Lipsbergsvšak místo nahrávky střílel přes ležícího obránce a trefil Bartošáka do výstroje.

28.

Češi si zahrají další přesilovku. NIMANIS přidržel Hertla a nyní odjíždí na trestnou lavici.

30.

Nimanis je na ledě, tahle přesilovka byla ale z české strany velmi dobrá.

30.

Tak to byla obrovská šance českého týmu. Jaškin přihrál mezi kruhy Sedláka, český kapitán však trefil jen Punnenovse do výstroje.

32.

Český drtivý tlak zastavuje přesilovka soupeře. Za zbytečné nedovolené bránění ve středním pásmu je vyloučen JAN ŠTENCEL.

33.

Lotyši měli dvě velké šance na vyrovnání. Nejprve Koblasa na poslední chvíli vyhodil puk mířící do opuštěné české branky, vzápětí jel sám na Bartošáka Jevpalovs, ale bekhendovým pokusem jej nepřekonal.

34.

Češi se v oslabení ubránili, Štencel je na ledě.

37.

Lotyši si zahrají další přesilovku. TOMÁŠ PAVELKA naráží Kuzmenkovse na mantinel a ten se dlouho sbírá z ledu.

39.

Pavelka je ve hře, Češi oslabení odehráli velice dobře, Lotyše vůbec k ničemu nepustili.

40.

Češi si na konci druhé třetiny vynutili faul soupeře. Za hákování Tomečka je vyloučen ROSINSKIS.

40.

Druhá třetina skončila.

Češi ve druhé třetině viditelně přidali a zaslouženě se dostali do vedení, které tentokrát do konce třetiny udrželi. Lotyši však stále nepříjemně hrozí vyrovnáním, především v přesilovce si dokáží vypracovat velký tlak.

41.

Začala třetí třetina.

42.

Rosinskis je zpět na ledě, Lotyši jsou v pěti.

42:00

Lotyši vyrovnávají na 2:2. Po nahození Krisse Lipsbergse od modré Bartošákovi vypadl puk, nejdřív u něj byl ROBERTS LIPSBERGS a nikým neatakován dorazil puk do brány.

44.

Beránek zvedá ruce na znamení vstřeleného gólu. Rozhodčí si však vyžádali pomoc videosudího. Beránek totiž objel branku a zpoza ní zasunoval puk do branky, ale trefil lapačku Punnenovse. Zda se puk v lapačce dostal za čáru, nebo ne, musí rozsoudit videorozhodčí.

44.

Rozhodčí bohužel pro český tým rozpažuje.

47.

Další velká česká šance. Po Hrbasově nahození od modré šikovně tečoval Tomeček, Punnenovs však reflexivně ramenem vyrazil.

48.

Jaškin se nejprve prosadil do dobré pozice, v pádu však poslal puk těsně mimo bránu, vzápěti bylo jeho střela zpoza obránce tečována nad branku.

49.

Další velká šance českého týmu. Sedlákova střela skončila na levé tyči, Jeníkova dorážka pak branku minula.

53:43

Češi drtivý tlak přece jen využívají a převažují vedení opět na svou stranu - 3:2. Nejprve projel sám před Punnenovse Hertl, ale i kvůli faulu lotyšského hráče Punnenovse překonat nedokázal. V ponechané výhodě se však DMITRIJ JAŠKIN prosadil přes dva lotyšské hráče a střelou z hranice pravého kruhu přece jen prostřelil Punnenovse.

57.

Češi dobře drží střední pásmo a vyrážejí do brejků. Střela Hyky nyní těsně minula lotyšské brány.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

60.

Probíhá poslední minuta.

60.

To je obrovská chyba lotyšské lavičky. 48 sekund před koncem třetí třetiny rozhodčí vylučují jednoho z lotyšských hráčů za příliš mnoho hráčů na ledě, a vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

60.

Lotyši si ve stejném čase berou oddechový čas.

59:35

Češi definitivně rozhodují o svém vítězství - 4:2. V přesilovce napřáhl od modré čáry MARTIN FRK a prostřelil podruhé v zápase Punnenovse. Asistenci si připsal Petr Šidlík.

60.

Češi doslova vydřeli výhru nad Lotyšskem 4:2 a s šesti body postupují na druhé místo skupiny, díky čemuž si vypracovali zdánlivě dobrou pozici před pondělním zápasem proti Švýcarsku (8:30 SEČ).

Tímto se s vámi loučím a zítra ráno se těším na shledanou.