reklama
13:30, zápas skončil • Ms v hokeji • semifinále
6:2
(2:1, 2:0, 2:1)
Rusko. Vlajka sport
Rusko
Finsko. Vlajka
Finsko
  • 16. Malkin (Nikulin, Popov), 19. Malkin (Žerděv, Popov), 30. Ovečkin (Denisov, Popov), 38. Malkin (Nikulin), 42. Kokarev (Kuljomin), 50. Širokov (Birjukov, Nikitin)
  • 8. Niskala (Joensuu), 57. Granlund (Järvinen)

Vítejte u online přenosu Aktuálně.cz z druhého semifinálového utkání hokejového MS mezi týmy Ruska a Finska.

První semifinálový souboj obstarají dvě hokejové velmoce - domácím úřadujícím světovým šampiónům se v helsinském Hartwall Aréně našlapaná sborná, která na letošním MS vyhrála všech osm zápasů!

I čtvrtfinálovou cestu měly oba celky rozdílnou. Finsko muselo otáčet zápas s Amerikou, vítězný gól na 3:2 vstřelil Joensuu 9 vteřin před koncem.

Rusové se sice dvě třetiny trápili s Nory, v poslední třetině ale již potomci Vikingů odešli fyzicky, a Ovečkin a spol. vyhráli 5:2.

Od rozšíření elitní skupiny MS na 12 účastníků a později i 16 od roku 1992, získali Rusové na MS 3 zlata, 2 stříbra a 2 bronzy. Naposledy vyšly v Bratislavě naprázdno, v boji o bronz je zdolali Češi 7:4 díky hattricku Romana Červenky.

 

Finové jsou sběratelé hlavně stříbrných medailí. Za stejné období jich posbírali celkem šest, k tomu přidali tři bronzy a v letech 1995 i loni pak z toho bylo zlato.

Rusko: Varlamov (Barulin) – Nikulin (C), Birjukov, Jemelin, Rjasenskij, Denisov, Medveděv, Nikitin, Svitov – Malkin, Popov, Pěrežogin – Ovečkin, Dacjuk, Sjomin – Těreščenko, Širokov, Žerděv – Kokarev, Kuljomin, Kuzněcov – Svitov.

Finsko: Vehanen (Rämö) – Mäenpää, Hietanen, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola, Niskala – Koivu, Jokinen, Filppula – Pesonen, Immonen, Granlund – Kiiskinen, Kapanen, Komarov – Kontiola, Pyörälä, Pihlström – Joensuu.

Rozhodovat tento duel bude český sudí Jeřábek. K ruce bude mít tyto kolegy: Reiber (SUI) – Dussureault (CAN), Morrison (USA)

Rusové mají obrovskou sílu v úvodních dvou pětkách. Malkin - Popov - Pěrežogin je nejproduktivnější na turnaji, od čtvrtfinále nově složená Ovečkin - Dacjuk - Sjomin obstarala proti Norsku dva góly včetně toho vítězného na 3:2.

Nejproduktivnějším hráčem Rusů(2. na turnaji) je Jevgenij Malkin - 15 bodů (7+8), na straně Finů je jedničkou v kanadském bodování detroitský Valtteri Filppula - 4+6.

Oba celky jsou na ledě, Rusové v červeném, Finové v bílém.

00:00

Zápas začal, Malkin buly s Koivem prohrál.

2.

Do první šance se z pravého křídla tlačil Ovečkin, jeho střelu Vehanen ale kryl.

2.

Začínají taktické šachy, Rusové jsou domácí a kouč Biljaletdinov stáhl Ovečkina z ledu, na ni totiž postavil domácí trenér Jalonen obranáře Joensuua a spol.

3.

A Ovečkinova řada je na ledě zpět, musí se ale bránit nájezdu Granlunda, ten ale kotouč za Varlamova dotlačit nedokázal.

5.

Hraje se nahoru - dolů, ale bez šancí.

6.

Kapanen to teď zkusil zpoza obránce, ale Varlamov s přehledem ramenem.

6.

První velká šance zápasu. Ovečkin opět netradičně zprava se obtočil kolem obránce v rohu, najel před Vehanena, beckhandem ale finského gólmana nakonec nepřekvapil.

07:28

Finsko vede! Joensuu vybojoval kotouč v útočném pásmu, předložil jej na modrou Niskalovi a jeho střelu tečoval za Varlamova nešťastnou tečí Kokarev.

reklama