2:4
Slavia Praha
24. Gulaš, 60. Vlasák
2., 29. a 54. Krenželok, 60. Skokan

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 41. kola Tipsport extraligy mezi hokejisty Škody Plzeň a pražské Slavie. Zápas začne v 18:15.

Hokejová extraliga - Zlín hostil Plzeň
Hokejová extraliga - Zlín hostil Plzeň | Foto: Lukáš Drštička

Očekává se zajímavý zápas, protože se sejdou dva týmy s nejlepšími obranami v soutěži. Plzeň obdržela 92 branek, Slavia dokonce jen 84. Vedoucí tým soutěže z Plzně má sice desetibodový náskok na druhý Zlín, nedávno završil šňůru osmi výher v řadě, v posledních třech zápasech ale prohrál. Slavia sice nedávno vyhrála šest zápasů v řadě, z posledních tří ale vyhrála jen ten poslední. Patří jí momentálně pátá příčka, na čtvré Kladno však ztrácí jen dva body a oproti němu má tři zápasy k dobru. Na druhou stranu má náskok jen čtyř bodů na osmý tým tabulky, pražského rivala ze Sparty.

Slavia by měla v Plzni vyrukovat se dvěma novými obrannými posilami - Jaroslavem Komou a Petrem Šenkeříkem. Plzeň zase předtaví svou posilu do obrany - zkušeného beka Davida Havíře.

Ve vzájemných zápase má v této sezoně navrch mírně Plzeň. Nejprve vyhrála 3:1 v Praze, pak doma prohrála 2:3 po samostatných nájezdech a stejným způsobem prohrála i poté v Praze.

Pojďme se ještě podívat na ostatní zápasy 41. kola. Už včera Kladno doma porazilo brněnskou Kometu 2:1. V dnešních zápasech vede Třinec nad Karlovými Vary 3:2 (2. tř.), České Budějovice vedou nad Litvínovem 1:0, stejným poměrem vede Chomutov nad Pardubicemi, Zlín pak prohrává s Vítkovicemi 1:2 (všechno po 1. třetině). Od 18:30 se hraje zápas mezi Spartou a Libercem.

V brance Slavie dostane přednost tentokrát Dominik Furch, v brance Plzně půjde do zápasu od začátku Adam Svoboda.

1.

Zápas začal.

1:49

Slavia rychle otevírá skóre - 0:1. Lukáš Žejdl jel s LUKÁŠEM KRENŽELOKEM na jediného plzeňského obránce, Žejdlovu střelu vyrazil Svoboda jen před sebe a Krenželok neměl sebemenší potíže zblízka puk dorazit do zcela odkryté brány.

Radost slávistů je pochopitelná. Z Kladna se v této sezoně body jen tak nevozí.
Radost slávistů je pochopitelná. Z Kladna se v této sezoně body jen tak nevozí. | Foto: Eduard Erben

Trenér Plzně Milan Razým se rozhodl pro tuto základní sestavu:

Svoboda - Jeřábek, Hanzlík, Havíř, St. Pierre, Slovák, Boháč, Mozík - Gulaš, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Lev, Johnson - Havlíček.

5.

Krenželok mohl přidat další gól. Dostal nabito na střelu z první na levém kruhu, Svoboda se však k jeho střele stihl přemístit a puk vyrazit.

Trenér Slavie Vladimír Růžička vyslal do zápasu tuto sestavu:

Furch - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný, Beňovič - Žejdl Alinč, Krenželok - Hertl, V. Růžička, Sklenář - Skokan, Jelínek, Tomica - Stránský, Klhůfek, Poletín - Vrdlovec

9.

Plzeň si zahraje přesilovku. Lavička Slavia je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

11.

Slavia je kompletní, v oslabení se s přehledem ubránila.

Ještě doplním čtveřici rozhodčích. Jako hlavní zápas rozhodují Petr Lacina a Robin Šír, na čarách jim pomáhají Jiří Gebauer a Vít Lederer.

14.

Trenér Slavie Růžička si bere oddechový čas. Jeho pětice byla dlouho na ledě, a protože odehrála puk na zakázané uvolnění, nemohla vystřídat.

17.

Plzeň měla dvojici velkých šancí, nejprve pálil Pletka po přihrávce Kováře zpoza brány, z mezikruží však Furcha nepřekonal, vzápětí předložil Dvořák puk Balejovi, ani ten však Furcha z předbrankové pozice neprostřelil.

První třetina skončila, Slavia ji vyhrává 1:0.

Pojďme se podívat na ostatní stadiony. Třinec vede nad Karlovými Vary 3:2 (3.tř.), České Budějovice stále vede nad Litvínovem 1:0, Chomutov vede nad Pardubicemi 3:1, Zlín otočil skóre a vede nad Vítkovicemi 3:2 (všechno 2.tř.) a Sparta vede nad Libercem 1:0 (1. tř.).

V 1. třetině byl zápas velmi sporý na gólové šance. Slavia už se ve 2. minutě ujala vedení a od té doby úspěšně brání útoky plzeňských hráčů.

21.

Začíná druhá třetina.

21.

Slavia má hned v úvodu třetiny velkou šanci. Puk se odrazil mezi kruhy ke zcela volnému obránci Pavlu Kolaříkovi, jeho střela však mířila "jen" do Svonodova ramena.

22.

Plzeň si zahraje druhou dnešní přesilovku. Za držení hole je vyloučen LUKÁŠ KRENŽELOK.

22.

Plzeň si zahraje téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Za přeseknutí Kovářovy hole hned po buly je vyloučen MICHAL KEMPNÝ.

23:25

Plzeň dvojnásobnou přesilovku využívá - 1:1. Až v závěru přesilovky si vytvořila Plzeň tlak, Martin Straka nabil na levý kruh MILANU GULAŠOVI, který se bombou z první trefil přesně do šibenice.

24.

Slavia hraje v plném počtu.

26.

Plzeň mohla otočit skóre. Dvořák objel branku, nahrál puk na volného Baleje, tomu však před odkrytou brankou jeden z hráčů Slavie nadzdvihl hokejku.

26.

Plzeň si zahraje další přesilovku, za sekání je vyloučen PAVEL KLHŮFEK.

28.

Slavia je v plném počtu, i přes velký tlak Plzně se ubránila.

28:39

Slavia opět překlápí vedení na svou stranu - 1:2. Jan Alinč nahrál zpoza branky puk LUKÁŠI KRENŽELOKOVI, a ten z velkého úhlu trefil mezeru nad Svobodovým ramenem, a zaznamenal tak svou druhou branku v utkání.

31.

Slavia si zahraje vůbec svou první přesilovku v zápase. Za hákování je vyloučen NICOLAS ST. PIERRE.

33.

Plzeň je kompletní, Slavia měla obrovské problémy se vůbec dostat do útočného pásma.

37.

Plzni se vůbec nedaří se probít přes obranný val Slavie ve středním pásmu.

40.

Plzeň si na pár sekund na konci druhé třetiny zahraje přesilovku. Za hákování je vyloučen LUKÁŠ ŽEJDL.

Skončila druhá třetina, Slavia v ní udržela jednogólové vedení.

Už je znám jeden konečný výsledek, Třinec udržel vedení nad Karlovými Vary 3:2. České Budějovice vedou nad Litvínovem 2:1, Chomutov vede nad Pardubicemi 4:3, stejně jako Zlín nad Vítkovicemi (všechno 3. tř.). Sparta vede ve 2. třetině nad Libercem 4:1.

Přestože se Plzni podařilo ve dvojnásobné přesilovce zásluhou gólu Gulaše vyrovnat, nedlouho poté se trefil už dnes podruhé Krenželok a Slavia pak znovu velmi dobrou hrou ve středním pásmu soupeře k většímu ohrožení své branky nepustila.

41.

Začíná třetí třetina, Plzeň bude pokračovat v přesilovce.

42.

Slavia je kompletní, bez potíží se ubránila.

43.

Tentokrát si zahraje přesilovku Slavia, za držení je už dnes podruhé vyloučen NICOLAS ST. PIERRE. Ještě před tím pálil v dobré pozice Krenželok, z pravého kruhu však odkrytou branku tentokrát přestřelil.

45.

Slavia má v přesilovce dvě obrovské šance. Do velmi dobré pozice mezi kruhy se nejprve dostal Jan Alinč, Svoboda však parádním semaforem jeho střelu zastavil. Poté se puk kutálel na brankovišti, Žejdl jej však propasírovat do brány nedokázal.

45.

Plzeň je kompletní, přes dvě velké šance Slavie se v oslabení ubránila.

49.

Tentokrát si zahraje přesilovku Plzeň. Za nedovolené bránění odjíždí na trestnou lavici MICHAL POLETÍN.

49.

Bude se hrát ve čtyřech. Za hákování je vyloučen PAVEL KAŠPAŘÍK.

50.

Plzeň bude hrát ve třech. Za odhození soupeřovy hole je za nedovolené bránění vyloučen VÁCLAV PLETKA.

51.

Slavia je v pěti, hraje dvojnásobnou přesilovku.

51.

Plzeň už je ve čtyřech.

52.

Slavia přesilovku nevyužila, Plzeň je v pěti.

54.

Slavia si zahraje přesilovku. Za přeseknutí soupeřovy hole je vyloučen MICHAL DVOŘÁK.

53:41

A Slavia tentokrát přesilovku okamžitě využívá - 1:3. LUKÁŠ KRENŽELOK kompletuje hattrick. Po ideální přihrávce Jana Alinče od mantinelu se Krenželok trefil z mezikruží přesně do šibenice Svobodovy brány. Druhou asistenci si připsal Michal Kempný.

57.

Slavia mohla definitivně pojistit svou výhru. Poletín v nájezdu dvou hráčů na obránce Jeřábka trefil tyč, a kdyby obránce Plzně neposunul branku vinou ztráty rovnováhy, dorazil by Skokan puk do zcela odkryté brány.

57.

Plzeňská branka už se upravuje téměř pět minut.

58.

Pokračuje se ve hře, do konce třetí třetiny zbývají necelé tři minuty.

58.

Plzeň bude hrát dvě minuty a 32 sekund před koncem přesilovku. Před Furchem čistil prostor JAN DRESLER, který je vyloučen za hrubost.

59.

Slavia bude hrát 1:24 minuty před koncem třetí třetiny ve třech. Za hákování je vyloučen JAKUB SKLENÁŘ.

59.

Plzeň si bere oddechový čas, Svoboda, který na pár okamžiků odjel z brány, se do ní vrací.

60.

Plzeň hraje v šesti hráčích v poli.

60.

Slávisté už jsou ve čtyřech.

59:51

Jedenáct sekund před koncem třetí třetiny snižuje na 2:3 TOMÁŠ VLASÁK. Vyjel si zpoza brány a střelou z levého kruhu prostřelil z otočky Furcha pod rukou. Přihrávali mu Martin Straka a Ondřej Kratěna.

Plzeň nechává Svobodu na střídačce, bude se hrát v šesti proti pěti mužích v poli.

59:57

Slavia pojišťuje svou výhru gólem do prázdné brány - 2:4. Hosté vyhráli buly, Michal Kempný nahodil puk na prázdnou bránu, puk dojel DAVID SKOKAN a z brankoviště jej dorazil do sítě.

Zápas skončil, Slavia vyhrává 4:2.

Plzeň tak prohrává počtvrté v řadě a druhý Zlín už na ni ztrácí už jen sedm bodů. Naopak Slavia především díky hattricku Lukáše Krenželoka se vrací na čtvrtou příčku tabulky o bod před Kladno, když vyhrála osmý z posledních deseti zápasů.

Ještě vám dlužím ostatní konečné výsledky. České Budějovice vyhrály nad Litvínovem 3:1, Chomutov nad Pardubicemi 4:3, Zlín nad Vítkovicemi 5:3 a Sparta nad Libercem 8:1.

S tímto se s vámi loučím a těším se na vás v sobotu v úvodním zápase nové sezony v NHL mezi Pittsburghem a Philadelphií (21:00 SEČ).