reklama

Slovenského obránce Čerešňáka čeká v Plzni těžká práce, měl by nahradit Jeřábka

Peter Čerešňák Peter Čerešňák autor: Tomáš Liška
Do hokejové Plzně před novou sezonou přestoupil třiadvacetiletý slovenský obránce Peter Čerešňák, který by měl nahradit reprezentačního obránce Jakuba Jeřábka, který odešel do Kontinentální ligy.

Plzeň - Velká očekávání směřují k největší letní posile defenzivy plzeňských hokejistů Peteru Čerešňákovi. Vysoký slovenský bek by měl v sestavě Škody nahradit reprezentačního obránce Jakuba Jeřábka, který zamířil do Kontinentální ligy.

Plzeň zahájila přípravu na ledě i s indiánskou posilou Plzeň zahájila přípravu na ledě i s indiánskou posilou Čtěte zde

"Nebude to určitě nic jednoduchého, protože Jeřábek hrál celou sezonu výborně a dobře se předvedl také v české reprezentaci na mistrovství světa. Je to pro mě ale velká výzva," řekl novinářům Čerešňák, jenž poslední dva ročníky odehrál v barvách Vítkovic.

V Plzni už jsem se zabydlel, hlásí Čerešňák

"Ve Vítkovicích jsme se trochu trápili, rozhodl jsem se tedy pro změnu. Snad to bude dobrý krok," uvedl třiadvacetiletý rodák z Trenčína, jenž si z několika nabídek vybral tu plzeňskou i kvůli hokeji, který mužstvo předvádí. "Líbilo se mi, jakým stylem hráli minulou sezonu. A je tu hodně mladý tým, což hodně pomohlo k tomu rozhodnutí," dodal.

Nějaké informace o klubu měl navíc od dalších slovenských hráčů. "Byl jsem v kontaktu s Mirem Preisingerem a Braňou Kubkou. Znal jsem totiž jenom je, ostatní hráče jsem znal jen od vidění z extraligy. Ale to nebyl žádný problém - už jsem se se všemi seznámil a cítím se v kabině dobře," pochvaluje urostlý obránce.

Také v hokejové Plzni hlásí změny v kádru. Jeřábek je na odchodu do KHL Také v hokejové Plzni hlásí změny v kádru. Jeřábek je na odchodu do KHL Čtěte zde

"Už jsem v Plzni zabydlený. Trvalo to skoro dva měsíce, než jsem si našel byt. Do té doby jsem bydlel v hotelu, ale teď už mám byt a všechno je pro mě jednodušší," dodal Čerešňák, který uvítal zahájení přípravy na ledě.

"Chuť do hokeje je velká, byli jsme dlouho bez ledu, takže se na něj všichni těšíme. Na suchu jsme trénovali hodně tvrdě, takže jsme dobře připravení," řekl Čerešňák před blížícími se přípravnými utkáními.

Plzeň čeká Liga mistrů, tu Čerešňák zná z Vítkovic

"Stále je to jen příprava na sezonu a budeme asi zkoušet nějaké nové věci. Je tu dost nových hráčů jako já a herní systém pro nás bude nový, takže si na něj musíme hlavně zvyknout a dobře se připravit na novou sezonu," prohlásil Čerešňák.

Plzeňský tým čekají také čtyři utkání v Lize mistrů, s níž už má slovenský reprezentant bohaté zkušenosti. "Hrál jsem ji poslední dva roky s Vítkovicemi, takže to pro mě nebude nové. Hodně jsme tenkrát cestovali, ale i tak je to pro hráče pozitivní změna v té přípravě, když se setkáte s týmy z jiných zemí a můžete s nimi změřit síly," řekl Čerešňák.

reklama