reklama

Hokejista čínského Kunlunu obvinil po duelu KHL útočníka Slovanu z rasismu

Urážel slovenský hokejista hráče Kunlunu? Urážel slovenský hokejista hráče Kunlunu? autor: Lukáš Caha
Obránce Kunlun Red Star uvedl, že ho jednadvacetiletý slovenský hráč rasisticky urážel ve čtvrtečním utkání Kontinentální ligy.

Peking - Kanadský hokejista čínského původu Zach Yuen obvinil útočníka Slovanu Bratislava Samuela Petráše z rasismu. Obránce Kunlun Red Star uvedl, že ho jednadvacetiletý slovenský hráč rasisticky urážel ve čtvrtečním utkání Kontinentální ligy, v němž svěřenci trenéra Miloše Říhy v Pekingu prohráli 0:2 a skončila jejich sedmizápasová vítězná série.

Obránce Kolář devátým gólem v sezoně KHL pomohl k výhře Amuru nad Záhřebem Obránce Kolář devátým gólem v sezoně KHL pomohl k výhře Amuru nad Záhřebem Čtěte zde

"Hokej je drsná hra. Vášně v něm planou hodně často a nezřídka slýchám hodně silná slova. Ale to, co mi pověděl Petráš ve třetí třetině, bylo za hranou," citují ruská média Yuena. Třiadvacetiletého rodáka z Vancouveru v roce 2011 draftoval ve čtvrtém kole Winnipeg, NHL si ale nezahrál.

"Nemohu uvěřit tomu, že je v dnešním světě možné tohle slyšet. Rasismus nemá ve sportu ani v životě místo. Nevím, jestli ho potrestají, jestli to slyšeli rozhodčí. Ale já vím, co jsem slyšel, a naštvalo mě to," uvedl Yuen. Mluvčí čínského klubu uvedl, že se Kunlun na vedení KHL možná obrátí.

reklama