26. 9. 2011 13:00
Incident se odehrál v juniorské lize
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Šafránek

Rožnov pod Radhoštěm - Vyhrocený průběh a především konec utkání byl k vidění v juniorské lize mezi hokejisty Rožnova pod Radhoštěm a Přerova.

Rožnovští mladíci neunesli nepříznivý stav zápasu a rozhodování hlavního sudího Aleše Langera, kterého v polovině třetí třetiny inzultovali. Zápas proto sudí za stavu 9:0 pro Přerov předčasně ukončil.

Langer navíc do zápisu o utkání uvedl, že na provinivšího se hráče Kitzbergera podává trestní oznámení.

Přerov měl ve 4. kole soutěže od počátku navrch a v s přibývajícími minutami neustále navyšoval své vedení. Pomáhaly mu k tomu i časté přesilovky. Domácí inkasovali hned čtrnáct menších trestů a další osobní tresty, včetně trestů ve hře, oproti jedinému vyloučení Přerova.

Extraliga vyhověla nářkům. Rozhodčí bude losovat počítač

V 51. minutě seknul Kitzberger Langera hned po vhazování a následně jej napadl v půlkruhu pro rozhodčí.

Kitzbergerovi tak hrozí zastavení činnosti na delší dobu, pykat budou za několikanásobné tresty i další hráči Rožnova, klubu pak hrozí udělení vysoké finanční pokuty.

Na nižší úrovni nejde o ojedinělý incident. Například v roce 2009 sudí v pražském přeboru reagovali na množící se případy násilí dokonce tím, že na čas odmítli soutěž pískat.