reklama

Hokejista je po bitce v bezvědomí. Lékaři jsou bezradní

Bitky v hokeji vždy přitahovaly pozornost. Ale také zranění. (Ilustrační foto) Bitky v hokeji vždy přitahovaly pozornost. Ale také zranění. (Ilustrační foto) autor: Reuters
Tragédií skončila bitka v nižší hokejové soutěži

Brantford  - Tragický konec může mít bitka mezi hokejisty v jedné z nižších kanadsk7ch soutěží, po níž se jeden ze soků, Don Sanderson, ocitl v komatu.

 

Jednadvacetiletý obránce týmu Whitby Dunlops se dostal ve třetí třetině utkání mezi Dunlops a Brantfordem do křížku s domácím Corey Fultonem.

 

Při krátké pěstní výměně názorů se ale Sandersonovi svezla helma a když oba hráči v klinči upadli, udeřil se hlavou o led.

 

Čtěte také:
Colorado zaskočilo Detroit, u výhry asistoval Hejduk

Havlát rozhodl duel s Columbusem. Vstřelil vítězný gól 

 

Sanderson ztratil vědomí a přivolaní lékaři jej okamžitě nechali převézt do nemocnice. Během cesty se Anderson probral a údajně lékařům nadával. „Pusťte mě zpátky na led," opakoval údajně dle serveru thestar.com několikrát.

 

Poté opět upadl do bezvědomí, z nějž se dosud neprobudil. V pondělí prý lehce pohyboval prsty na ruce, ale ani lékaři zatím netuší, jak se jeho stav bude vyvíjet.

 

Spoluhráči i žurnalisté se shodují, že šlo o nešťastnou událost. „Nikdo neobviňuje Coreyho Fultona," tvrdí ředitel Whitby Dunlops, R. J. Ford.

 

Sandersonův incident tak znovu vyvolal debatu ohledně bitek v hokeji.

 

reklama