reklama

Hokejista Miroslav Hlinka spáchal sebevraždu. Bylo mu 42 let

Deprese, alkohol, nevěra. Projděte si příběhy sportovců, kteří ze světa odešli dobrovolně Další tragédie zasáhla český fotbal. Dobrovolný odchod ze světa zvolil bývalý sparťanský obránce Pavel Pergl, stejně jako loni František Rajtoral nebo David Bystroň. Podívejte se na galerii sportovců, kteří se rozhodli sáhnout si na vlastní život. Foto: ČTK
Bývalý hokejista Miroslav Hlinka spáchal ve věku 42 let sebevraždu. Oběsil se na balkóně svého bytu v Banské Bystrici.

Praha - Hokejový svět zasáhla v neděli tragická zpráva. Bývalý útočník Miroslav Hlinka spáchal ve věku 42 let sebevraždu. Oběsil se na balkóně svého hotelového bytu v Banské Bystrici, kde přechodně bydlel a působil jako asistent trenéra.

Informaci tisku potvrdila policie i Michal Londauer, ředitel banskobystrického klubu, v němž Hlinka naposledy působil jako asistent trenéra.

"Je to hrozné. Dozvěděl jsem se to dnes v 17 hodin," potvrdil serveru hokej.sk Longauer. "Velmi těžko se mi reaguje. Z profesionálního hlediska neměl Miro žádné problémy," dodal.

Dlouholetý český a slovenský reprezentant, který je bratrancem sparťanského útočníka Jaroslava Hlinky, působil dlouhá léta mj. v extraligových týmech Sparty, Karlových Varů, Zlína či Pardubic. Trenčínský rodák ještě za doby společné federace a poté i v obou zemích zvlášť vyhrál mistrovský titul. Vyzkoušel si i finskou ligu v Jokeritu Helsinky a švédskou v dresu Modo.

V roce 2002 získal se slovenským národním týmem titul mistrů světa. Kromě toho má z šampionátů také stříbro a bronz.

reklama