reklama

Hokejisté budou hrát na olympiádě ve vlajce. Podívejte se

Podívejte se na nové dresy české hokejové reprezentace. Představí se v nich na olympiádě v Soči Podívejte se na nové dresy české hokejové reprezentace. Představí se v nich na olympiádě v Soči Foto: Nike Czech, s.r.o.
Česká hokejová reprezentace se na olympijských hrách v Soči představí v nezvyklých dresech, které budou připomínat státní vlajku

Praha - Česká hokejová reprezentace se na olympijských hrách v Soči představí v nezvyklých dresech, které budou připomínat státní vlajku. Jedna ze dvou variant, kterou bude mít národní tým na turnaji k dispozici, vypadá zepředu jako vlajka se státním znakem na hrudi a zadní strana je červená.

"Na první pohled je tak poznat, ze které země hráči jsou," uvedla Lucie Grošaftová ze společnosti Nike, která dresy vyrobila a dnes je oficiálně v Praze představila na mezinárodní přehlídce designu Designblok. "Snažili jsme se spojit současnost s historií a tradicí země. Věříme, že to ocení hráči i fanoušci," řekla Grošaftová.

Nike dodává dresy pro všechny účastníky hokejového turnaje na olympiádě i na mistrovství světa. Netradiční návrh předložila firma Českému svazu ledního hokeje již před dvěma lety. "Je to pokus, jak udělat dresy zajímavé," řekl generální sekretář svazu Martin Urban ČTK.

Druhá sada dresů - světlá - je již tradiční a připomíná verzi z roku 1948. Bílý dres má červená ramena a v horní části modrý pruh. Opět na hrudi nechybí státní znak.

V kterých dresech hokejisté budou v Soči v jednotlivých zápasech nastupovat, bude záležet na volbě trenéra i soupeřů. Barvu dresů si vždy určuje domácí tým. Teoreticky je tak možné, že všechna utkání čeští reprezentanti odehrají v jedné verzi, což ale není pravděpodobné.

Dresy jsou vyrobeny speciální technologií, ze 17 PET lahví. Stejně jako na předešlých vrcholných akcí byl jako materiál použit Dri Fit, který je uzpůsobený pro odvádění vlhkosti z povrchu těla. "Snažíme se šetřit životní prostředí a zároveň vyrobit takový dres, který funguje a zbytečně netíží sportovce," doplnila Grošaftová.

reklama