Hokejisté Chomutova porazili v první lize Mladou Boleslav

ČTK
18. 2. 2006 20:29
Hokejisté Chomutova porazili v 52. kole první ligy 3:1 Mladou Boleslav a mají ještě teoretickou šanci, že se dostanou mezi nejlepší čtyři týmy po základní části. Jejich dnešní soupeř zůstal druhý. Dlouhodobou část druhé nejvyšší soutěže zakončí pondělní kolo.

Chomutovský Boušek nevyužil příležitost ke skórování už v 8. minutě, kdy z trestného střílení jen orazítkoval tyč. Jen co Chomutov přežil sérii čtyř takřka navazujících oslabení, sám při početní výhodě otevřel skóre díky Charouskovi. Druhou branku přidal ještě před první přestávkou Kostourek.

Ve druhé třetině nejprve Mladá Boleslav nevyužila 80 sekund trvající přesilovku pět na tři, v pokračující výhodě však přece jen snížil Jindra. Rozhodnutí přinesla půlminutová dvojnásobná výhoda Chomutova, kterou ve 46. minutě zužitkoval svým druhým gólem v utkání opět Charousek a stanovil konečné skóre.

Beroun dokázal ze zdánlivě ztraceného zápasu s Kadaní zlepšeným výkonem v poslední třetině vydolovat alespoň bod. Hosté přijeli pouze se čtrnácti hráči do pole, ale po 40 minutách hry měli překvapivě dvougólový náskok. Po střele obránce Hlubučka a dvou nečekaných úderech zkraje druhé třetiny vedla Kadaň už 3:0. Pak ve dvojnásobné přesilovce snížil střelou od modré Filip a ve třetí třetině už měl Beroun více ze hry. Skvělou individuální akci dotáhl do úspěšného konce Martin Frolík a za dalších pět minut Pabiška zužitkoval další početní výhodu a vyrovnal.

Na rozdíl od zápasu v Berouně padl gól v prodloužení v Olomouci, kde domácí zdolali Třebíč 3:2. Vítězství zajistil osmému týmu tabulky po uplynutí 37 sekund nastaveného času střelou po ledě Žajgla.

Výsledky - 52. kolo:
Chomutov - Mladá Boleslav 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 15. a 46. Charousek, 19. Kostourek - 26. Jindra. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 13:7, navíc Šíp - Kadlec oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1310.

Beroun - Kadaň 3:3 po prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 33. Filip, 42. Martin Frolík, 47. Pabiška - 10. Hlubuček, 23. Žák, 26. Derfler. Rozhodčí: Hodek - Lhotský, M. Svoboda. Vyloučení: 12:12, navíc Vaněček, J. Novotný, Šinágl - Žák, Hlavatý všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 500.

Jindřichův Hradec - Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Branky: 3. Davídek, 50. Kolář - 25. Roubík, 28. Fořt, 34. Domin, 37. Blanár, 43. Fišer. Rozhodčí: Blecha - Padevět, Klouda.
Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 350.

Olomouc - Třebíč 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Světlík, 22. Šimo, 61. Žajgla - 38. Lukáč, 44. Květoň. Rozhodčí: Smeták - Lipina, Záviský. Vyloučení: 8:5. Diváci: 500.

1. Ústí nad Labem 51 30 3 6 1 11  164:93 103
2. Mladá Boleslav 51 28 0 7 1 15 146:104 92
3. Jihlava        51 26 3 4 2 16 144:115 90
4. Havířov        51 28 1 1 1 20 142:133 88
5. Kometa Brno    51 26 2 5 0  18 132:118 87
6. Chomutov       51 25 2 4 3  17 151:116 86
7. Hradec Králové 51 24 3 3 1  20  140:118 82
8. Olomouc        51 23 1 3 3  21  122:128 77