Hokejisté Hradce Králové vyhráli v Zugu a jsou v semifinále Ligy mistrů

10. 12. 2019 22:10
Hokejisté Hradce Králové vyhráli v odvetném zápase čtvrtfinále play off Ligy mistrů na ledě Zugu 4:0 a postoupili do lednového semifinále. V boji o finále se utkají s Djurgaardenem.
Radek Smoleňák dal druhý gól Hradce
Radek Smoleňák dal druhý gól Hradce | Foto: Dalibor Sosna

Východočeši, kteří v domácím zápase se švýcarským celkem remizovali 1:1, rozhodli o postupu ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0.

V první třetině byli lepší domácí hráči, v jejichž sestavě tradičně nechyběl český reprezentační útočník Jan Kovář. Brankář Mazanec ale v Bossard areně navázal na skvělé výkony z poslední doby a spoluhráče několikrát podržel. Při Vincourově vyloučení mu pomohla tyč.

Ve druhé dvacetiminutovce uštědřili hosté pátému týmu švýcarské ligy lekci z produktivity. V rozmezí necelých osmi minut překonali brankáře Genoniho třikrát. Nejprve Koukal pohotově dorazil Čápovu střelu, poté využil Chalupovu práci za brankou kapitán Smoleňák a v první hradecké přesilovce se po Zámorského přihrávce trefil Filip Pavlík.

Zug ale nerezignoval a ještě ve druhé části se snažil utkání zdramatizovat. Alatalova střela ale skončila na brankové konstrukci, proti Martschinimu předvedl skvělý zákrok Mazanec. Hradecký gólman měl práci i při dvou domácích přesilovkách ve třetí třetině, nadále ale držel neprůstřelnost.

V 52. minutě mohl hostům definitivně pojistit postup Smoleňák, samostatný nájezd ale neproměnil a Genoni si porazil i s následnou Chalupovou šancí. Šest minut před koncem se domácí pokusili utkání zdramatizovat odvoláním brankáře, Mazance však překonat nedokázali. Naopak počtvrté inkasovali, když Smoleňák vybídl ke skórování Chalupu.

EV Zug - Mountfield Hradec Králové 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Koukal (Čáp), 28. Smoleňák, 30. F. Pavlík (Zámorský), 59. M. Chalupa (Smoleňák). Rozhodčí: Björk, Nord (oba Švéd.) - Kaderli (Švýc.), Schlegel (Niz.). Vyloučení: 1:4, navíc Albrecht - K. Klíma oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4450. První zápas: 1:1, postupuje Hradec Králové.

Zug: Genoni - Diaz, Morant, Alatalo, Thiry, Schlumpf, Zgraggen, Zryd - Klingberg, Lindberg, Zehnder - Martschini, Jan Kovář, Hofmann - Simion, McIntyre, Öhen - Langenegger, Albrecht. Trenéři: Tangnes, Holden a Östman.

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandič, Čáp, Pilař - Vincour, K. Klíma, Červený - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Jergl, Koukal, R. Pavlík - Rákos, Kubík, Miškář. Trenéři: V. Růžička, T. Martinec a P. Svoboda.