Hokejisté Kazaně vyhráli sedmý zápas a obhájili titul

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 4. 2010 20:40
Balašicha - Kazaň 0:2

Praha - Přestože hokejisté Kazaně prohrávali ve finále Kontinentální hokejové 2:3 na zápasy, nakonec se mohou radovat z obhajoby titulu.

V rozhodujícím sedmém zápase na ledě Balašichy vyhrála Kazaň 2:0, a zakončila tak sezonu opět vítězstvím.

Rozhodující branku zápasu vstřelil už ve 3. minutě Nikita Alexejev, vítězství pojistil gólem ze 36. minuty Niki Kapanen.

Stejně jako loni se tak z trofeje nemůže radovat žádný z Čechů. V dresu poražených nastoupil obránce Filip Novák, který by se měl po Švédských hrách připojit k české reprezentaci.

Hämeenlinna odložila oslavy TPS Turku

Z titulu ve finské lize se zatím nemohou radovat čeští útočníci Tomáš Plíhal a Michal Birner z TPS Turku. Za stavu 3:0 na zápasy nedokázalo TPS udělat rozhodující krok a na domácím ledě podlehlo Hämeenlinně 1:2