Hokejisté Kladna a Třince se přiblížili čtvrtfinále

Red Spo
25. 2. 2008 20:26
Kladno - Plzeň 5:2, Třinec - Znojmo 5:2

Praha - Hokejisté Kladna a Třince jsou blízko postupu do čtvrtfinále play off. Ve čtvrtek porazili Plzeň, respektive Znojmo shodně 5:2 a naplno využili výhodu domácího prostředí. Ve středu začnou na ledě soupeřů za stavu 2:0 v sérii a od postupu je dělí jediná výhra.

Plzeňské plány na srovnání série braly za své už ve čtvrté minutě. Přitom hosté ovládli první minuty zápasu, ale když se poprvé dostalo Kladno do útočného pásma, vystřelil kousek za modrou Martin Procházka a Málek našel puk až v síti.

Hosté si ještě více zkomplikovali situaci ve druhé půli. Přesilovku pět na tři ustáli, ale už v jednoduché přesilovce inkasovali trochu lacinou brankou, když se střela Hájka od modré otřela o tělo Tomáše Horny.

Minuta po minutě: Kladno - Plzeň ZDE

Plzeň definitivně zlomil začátek třetí třetiny. To se v oslabení prosadili kladenští matadoři, když v rohu za Málkem získal puk po Benákově chybě Patera, předložil mezi kruhy Martinu Procházkovi, který prostřelil Málka potřetí.

Šarvátka v Třinci? Nic velkého, říká znojemský Bičánek

Zkázu hostů dokonal čtvrtým gólem Tomáš Nardáši při hře čtyři na čtyři. Procházkovi nejdříve před odkrytou bránou utekl puk, pak ale Kalla nabil najetému Nardášimu, který propálil Málka.

Martin Procházka opět táhl Kladno k výhře
Martin Procházka opět táhl Kladno k výhře | Foto: Ludvík Hradilek

Gólu předcházelo vyloučení Marka Posmyka na dvě plus deset minut za faul na hlavu Pavla Patery.

Plzeňští se začali trefovat až příliš pozdě. Pět minut před koncem při vyloučení Pavlase protlačil Vlasákovu střelu do brány Martin Adamský. A za necelé dvě minuty to bylo 2:4.

Petr Vampola nejdříve tvrdým zákrokem ve středním pásmu vybojoval puk, pak si do útočného pásma najel na Vlasákův pas a osamocen prostřelil brankáře Kopřivu. Při power play však uzavřel na 5:2 Patera.

Znojmo zlomila druhá třetina

V bojovném utkání Třince se Znojmem se vše podstatné odehrálo ve druhé třetině, kterou domácí Oceláři vyhráli 4:2. Měli už tříbrankový náskok, ale nakonec o něj málem přišli.

Minuta po minutě: Třinec - Znojmo

Na začátku druhé třetiny Martynek vybojoval před brankou puk, zadovkou našel Petera Barinku, který v pohodě z bekhendu zavěsil za bezmocného Kameše.  Za necelé dvě  minuty po nádherná individuální akci nekompromisně zavěsil Jan Stebera, 2:0.

Nástup Třince dokonal David Moravec, jenž s pukem projel středem hřiště, vyměnil si kotouč s Robertem Tomíkem a následně překonal Kameše.

Znojmo sice korigovalo na 2:3 po střele z mezikruží Iva Kotašky a nenápadné akci Radka Procházky, jenže do konce druhé dvacetiminutovky skóroval v oslabení ještě třinecký Juraj Štefanka a domácí měli opět dvoubrankový náskok. V poslední třetině upravil po krásné akci na 5:2 Martynek.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Lasselsberger Plzeň 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
60. Patera, 49. Nádašdi, 43. Procházka, 31. Horna, 4. Procházka - 56. Adamský, 57. Vampola
Kladno: Kopřiva (Orct) - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Ševc, Šmach, Růžička - Diviš, Patera, Procházka, Tomajko, Nedvěd, Kuchler, Horna, Kalla, Bělohlav, Rudovský, Gardoň, Frolík, Čurilla
Plzeň: Málek (Altrichter) - Čakajík, Dresler, Jasečko, Posmyk, Dobrovolný, Benák, Redlihs, Cartelli - Vampola, Šindel, Ludvík, Fabuš, Vlasák, Laš, Dvořák, Matějovský, Kracík, Kubalík, Adamský, Důras

HC Oceláři Třinec HC Znojemští Orli 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
49. Martynek, 35. Štefanka, 24. Moravec , 24. Steber, 22. Barinka - 29. Procházka, 25. Kotaška
Znojmo: Kameš, Jareš-Švrček, Bičánek-Tesařík, Mojžíš-Kotaška, Selingr-Dopita-Erat, Demel-Procházka-Čachotský Plášek-Haman-Růžička, Beroun-Kucharczyk-Meidl
Třinec: Vojtek, Kundrátek-Sekeráš, Seman-Malec, Andersons-Pácal, Tomík-Štefanka-Moravec, Barinka-Peterek-Martynek, Korhoň-Polanský-Skořepa, Pavelek-Kolusz-Steber