reklama

Hokejisté Liberce získali dvě posily ze Slovenska

Petr Nedvěd se díky výkobům za Liberec stal hokejistou sezóny Petr Nedvěd se díky výkobům za Liberec stal hokejistou sezóny
Hokejisté Liberce získali dvě posily ze Slovenska.

Liberec - Hokejisté Liberce získali dvě posily ze Slovenska. Z Banské Bystrice přichází do kádru Bílých Tygrů obránce Juraj Cebák a z Martina útočník Peter Galamboš. Oba hráči uzavřeli dvouleté kontrakty, Galamboš má navíc ještě ve smlouvě roční opci. Liberec to uvedl v tiskové zprávě.

"Juraj Cebák má za sebou dosud úspěšnou kariéru ve slovenské nejvyšší soutěži. Jako bek se umí prosadit tvrdou ranou od modré čáry a navíc je to pravák, kterých máme v týmu málo," řekl generální manažer Liberce Ctibor Jech. Cebák ve slovenské extralize působil také v Žilině, Nitře, Martinu a Zvolenu, na kontě má také dva duely v české nejvyšší soutěži za Vítkovice.

"Vedle jeho kvalitní ofenzivní hry a dobré střelby dokáže také přitvrdit v obraně. Je to pro nás vhodný hráč i do přesilových her, ve kterých by mohl nahradit Marka Trončinského," doplnil Jech. V uplynulé sezoně odehrál devětadvacetiletý Cebák včetně play off 58 zápasů a nasbíral 18 bodů za sedm branek a 11 asistencí.

O sedm let mladší Galamboš je odchovancem Martina. V 53 utkáních si připsal 33 bodů za 15 zásahů a 18 přihrávek. "Peter Galamboš je stále ještě mladý hráč, který letos udělal velký pokrok. V Martině se začal prosazovat střelecky, dokázal táhnout tým a šly o něm dobré reference i z reprezentačních výběrů a přípravných zápasů před letošním světovým šampionátem. Věříme, že se v našem kádru dokáže prosadit," dodal Jech.

reklama