Hokejisté Olomouce mají blízko do play off

ČTK
13. 2. 2006 20:51
Praha - Hokejisté Sarezy Ostrava dnes podlehli v první lize Třebíči 1:2 a jejich šance na postup do play off jsou už pouze v oblasti teorie. Na osmou Olomouc ztrácejí před závěrečnými třemi koly základní části osm bodů. Olomoučtí dnes zvítězili v Brně nad Kometou 3:2.

O olomouckém zisku tří bodů rozhodl v 57. minutě Ministr, který při přesilovce zmátl tři bránící hráče, projel před Maláče a skóroval. Domácí Brňané, kteří se po celý zápas jen těžko prokousávali olomouckou obranou, už nenašli protizbraň a poprvé v tomto roce doma prohráli. Zkomplikovali si tak pozici v první čtyřce, pátý Havířov už se za ně dotáhl na pouhé dva body.

Ostrava důležitý zápas dobře rozehrála a ve 12. minutě otevřel skóre Lukáš Vnenk. Už za 32 sekund ale bylo vyrovnáno zásluhou Ondřeje Látala. Místo mohutného náporu Ostravy pak přišla pro domácí ledová sprcha, když v 25. minutě poslal hosty do vedení Pavel Kubiš. Přestože ostravští hráči častěji stříleli, další gól už nepřidali.

Vedoucí Ústí nad Labem nedalo v Hradci Králové gól a prohrálo 0:3. Severočeši však mají v čele tabulky před Mladou Boleslaví jedenáctibodový náskok a tím pádem i jistotu, že do čtvrtfinále vstoupí z prvního místa.

Favorizovaní ústečtí hosté i s gólmanem Málkem a v nejsilnější sestavě v Hradci Králové neuspěli. Severočeši od začátku hráli velice nedisciplinovaně a rozhodčí Smeták jim udělil čtyři vyšší tresty. Domácí dostal do vedení v polovině utkání v přesilovce Koudelka a dvě minuty poté přidal rovněž v početní výhodě druhou branku Patrik Fořt. V třetí třetině se hostům snížit nepodařilo, naopak Hradec využil třetí přesilovou hru a vítězství potvrdil znovu Fořt.

Výsledky - 49. kolo: Třebíč - Sareza Ostrava 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), Mladá Boleslav - J. Hradec 6:2 (2:0, 2:1, 2:1), Havířov - Beroun 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0), Prostějov - Jihlava 3:6 (0:2, 2:3, 1:1), Kadaň - Chomutov 1:5 (0:0, 1:3, 0:2), Kometa Brno - Olomouc 2:3 (0:0, 2:2, 0:1), Hradec Králové - Ústí nad Labem 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).

1. Ústí nad Labem 49 29 3 6 1 10 156:88 100
2. Mladá Boleslav 49 27 0 7 1 14 142:100 89
3. Jihlava 50 26 2 4 2 16 140:112 88
4. Kometa Brno 49 25 2 5 0 17 129:113 84
5. Havířov 49 26 1 1 1 20 134:129 82
6. Chomutov 49 23 2 4 3 17 142:112 80
7. Hradec Králové 49 23 2 3 1 20 133:115 77
8. Olomouc 49 22 0 3 3 21 117:125 72