Hokejisté Pardubic na úvod Ligy mistrů podlehli Ilvesu Tampere 1:3

31. 8. 2023 20:21

Hokejisté Pardubic vstoupili jako první z českých týmů do nového ročníku Ligy mistrů a začali porážkou. Východočeši v domácím utkání prohráli s finským Ilvesem Tampere 1:3, jedinou branku Dynama vstřelil ve 47. minutě za stavu 0:2 útočník Lukáš Radil. Hostům pomohli k úspěchu nahrávkami útočníci Šimon Stránský a Petr Kodýtek.

V sestavě týmu, který v minulém ročníku nejvyšší finské soutěže skončil třetí, se objevili čtyři čeští hokejisté. V brance nastoupil Jakub Málek, dále hráli obránce Dominik Mašín a Kodýtek se Stránským. Ilves se prosadil již v úvodní třetině, když v deváté minutě využil rychlý brejk Ikonen, u gólu asistoval i Stránský.

Hokejová Liga mistrů:

HC Dynamo Pardubice - Ilves Tampere 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Radil (R. Kousal, T. Zohorna) - 9. Ikonen (Mäntykivi, Š. Stránský), 26. Ratinen (Palve, Friman), 50. Suomi (Ikonen, Kodýtek). Rozhodčí: Hribik, Pražák - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 6423.

Sestava Pardubic: Klouček - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář, Hrádek - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, Paulovič - T. Urban, R. Kousal, Cienciala - Vondráček, A. Musil, Mandát. Trenér: Varaďa.