Petrohrad rozhodl kontroverzním gólem, je krok od Gagarinova poháru

14. 4. 2017 21:41
Brankář Magnitogorsku Košečkin dostal těsně před rozhodujícím gólem ránu pukem do masky, ale rozhodčí nepřerušili hru.
Ilja Kovalčuk, Petrohrad
Ilja Kovalčuk, Petrohrad | Foto: ČTK

Petrohrad - Hokejisté s porazili ve čtvrtém finále Kontinentální ligy Magnitogorsk 3:2 a jediné vítězství jim chybí k zisku Gagarinova poháru. Předloňský mistr KHL vede nad obhájcem titulu 3:1 na zápasy, páté utkání je na programu v neděli na ledě Metallurgu.

Hosté se dostali do vedení už po 27 sekundách hry, kdy se prosadil Antipin. Přihrávající Mozjakin si připsal 24. bod v play off a dotáhl se na lídra kanadského bodování vyřazovací části Jana Kováře. Jeho český spoluhráč dál vede díky deseti gólům, Mozjakin skóroval sedmkrát.

Magnitogorsk si jednobrankový náskok vypracoval ještě jednou, Petrohrad ale v úvodu druhé i třetí třetiny vyrovnal a v 53. minutě zápas rozhodl. V přesilovce trefil Hersley ranou od modré čáry brankáře hostů Košečkina do masky, ale rozhodčí hru nepřerušili a puk za otřeseného gólmana dorazil Chafizullin.