reklama

Hokejisté skončili ve Světové veteránské lize druzí, finále patřilo Rusům

Richard Žemlička vstřelil dva góly, ale nebylo to nic platné. Richard Žemlička vstřelil dva góly, ale nebylo to nic platné. autor: Lukáš Caha
Čeští hokejisté obsadili v premiérovém ročníku Světové veteránské ligy druhé místo. V moskevském finále podlehli Rusům 5:8. O většinu českých gólů se postarali Jan Peterek a Richard Žemlička.

Moskva - Čeští hokejisté prohráli ve finále Světové veteránské ligy s Ruskem 5:8 a v premiérovém ročníku soutěže tak obsadili druhé místo. V Moskvě jim v souboji s domácími reprezentanty nepomohli ani střelecky disponovaní útočníci Jan Peterek a Richard Žemlička, kteří se ve finále prosadili dvakrát.

Češi v ruské metropoli dokázali na začátku třetí třetiny vyrovnat na 4:4, ale poté už úřadovali hráči sborné. Stejně jako Peterek se Žemličkou dvakrát skórovali Sergej Fjodorov a Vitalij Prochorov.

Světová veteránská hokejová liga v Moskva - finále:

Rusko - ČR 8:5 (3:1, 1:2, 4:2)

Branky: 11. a 18. S. Fjodorov, 12. a 33. Prochorov, 7. Kovalenko z trest. střílení, 32. Kamenskij, 36. P. Bure, 37. Ilin - 14. z trest. střílení a 43. Peterek, 22. a 31. Žemlička, 24. Ťoupal.

reklama