reklama

Místo Kovalčuka junioři. Rusové budou v Česku bez hvězd

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Kádr s dvanácti nováčky a plný nezkušených hráčů nominoval na únorové zápasy s českými hokejisty trenér Ruska Oleg Znarok.

Moskva - Kádr s dvanácti nováčky a plný nezkušených hráčů nominoval na únorové zápasy s českými hokejisty trenér Ruska Oleg Znarok. Největší zkušenosti z osmadvacetičlenného výběru má čtyřiatřicetiletý útočník Alexandr Popov, mistr světa z roku 2012 a účastník olympijských her v Soči. Zlato z loňského světového šampionátu v Minsku mají zadák Jegor Jakovlev a útočník Andrej Loktionov z Jaroslavle.

Hvězdy typu Ilji Kovalčuka a Alexandra Radulova fanoušci ve čtvrtek 5. února v Karlových Varech a v sobotu 7. února v pražské O2 areně neuvidí. Kontinentální liga se hraje bez přestávky a Znarok dá příležitost hráčům, kteří zatím v dresu sborné nehráli nebo mají minimum zkušeností.

Šanci dostanou hráči z dvacítky

Příležitost dostanou hráči ruské dvacítky, která na juniorském mistrovství světa v Kanadě na přelomu roku získala stříbro. V nominaci jsou brankáři Igor Šestjorkin z Petrohradu, Ilja Sorokin z CSKA Moskva, obránci Vladislav Gavrikov z Jaroslavle a útočníci Vladislav Kameněv z Magnitogorsku s Ivanem Fiščenkem z Omsku.

Do reprezentačního A-týmu nakouknou i osmnáctiletí brankář Maxim Treťjak a útočník Pavel Kraskovskij. Vnuk brankářské legendy a prezidenta Ruské hokejové federace Vladislava Treťjaka působí v juniorském týmu CSKA v celku Rudá armáda Moskva v MHL, Kraskovskij nastupuje za Loko Jaroslavl v juniorské MHL.

Vedle Šestjorkina, Treťjaka, Gavrikova a Fiščenka mohou debutovat v dresu Ruska také gólman Alexandr Šaryšenkov se zadákem Dmitrijem Višněvským z Dynama Moskva, Denis Barancev z Togliatti, Igor Ožiganov z Novosibirsku, Dinar Chafizulin z Petrohradu a útočníci Alexandr Kučerjavenko z Podolsku, Anton Lazarev z Jekatěrinburgu a Nikita Sošnikov z Atlantu Mytišči. Sorokin a Kameněv už v této sezoně EHT nastoupili.

Ruští mladíci se nebojí

"Sejdeme se 3. února v Novogorsku a hned druhý den odletíme do Česka. Protože se Kontinentální liga nepřerušuje, nebude mít náš mladý tým moc času na přípravu. Ale ruští mladíci se nikoho nebojí," řekl Znarok.

Rusové po turnaji Karjala a Channel One Cup vedou Euro Hockey Tour s 13 body. Mají náskok dvou bodů před druhým Švédskem a tří před třetím Finskem. Češi mají jen dva body a proti Rusku budou usilovat o první vítězství v sezoně, na které z dosavadních šesti pokusů nedosáhli.

Nominace hokejistů Ruska na zápasy Euro Hockey Tour s Českem v Karlových Varech (5. února) a v Praze (7. února):

Brankáři: Ilja Sorokin (CSKA Moskva/KHL), Maxim Treťjak (Rudá armáda Moskva/VHL), Alexandr Šaryšenkov (Dynamo Moskva/KHL), Igor Šestjorkin (Petrohrad/KHL),

obránci: Vladislav Gavrikov, Jegor Jakovlev (oba Jaroslavl/KHL), Denis Barancev (Togliatti/KHL), Dmitrij Višněvskij (Dynamo Moskva/KHL), Michail Grigorjev (Nižnij Novgorod/KHL), Bogdan Kiselevič (CSKA Moskva/KHL), Igor Ožiganov (Novosibirsk/KHL), Nikita Pivcakin (Omsk/KHL), Dinar Chafizulin (Petrohrad/KHL),

útočníci: Vladislav Kameněv, Jevgenij Timkin (oba Magnitogorsk/KHL), Alexandr Popov, Ivan Fiščenko (oba Omsk/KHL), Sergej Andronov (CSKA Moskva/KHL), Anton Burdasov (Petrohrad/KHL), Anton Glinkin (Čeljabinsk/KHL), Pavel Kraskovskij (Loko Jaroslavl/MHL), Alexandr Kučerjavenko (Podolsk/KHL), Dmitrij Kugryšev (Novosiborsk/KHL), Anton Lazarev (Jekatěrinburg/KHL), Andrej Loktionov (Jaroslavl/KHL), Andrej Popov (Čeljabinsk/KHL), Anton Slepyšev (Ufa/KHL), Nikita Sošnikov (Atlant Mytišči/KHL).

reklama