Sparta porazila Zlín a je v semifinále, hattrickem zazářil Hlinka

Čepice na ledě O2 areny. Sparta jde do semifinále díky hattricku Hlinky
Sparta vstupovala do pátého čtvrtfinále před dosud největší kulisou v letošním play off.
Do O2 areny přišlo hned 10 349 lidí, drtivá většina z nich samozřejmě fandila domácím.
Ve vroucí atmosféře se rozhodně nehrál přátelský hokej. Zde bojují o puk sparťanský Hrbas se zlínským Marunou.
Horko bylo v jednu chvíli i před sparťanskou střídačkou, kam vletěli Michal Dragoun a Oldřich Horák.
23. 3. 2016 20:56
Hokejisté Sparty porazili v pátém čtvrtfinálovém utkání extraligy Zlín 5:2, sérii ovládli 4:1 a potřetí za sebou postoupili do semifinále. Hattrickem se postaral o výhru postaral kapitán Jaroslav Hlinka.

Praha - Hokejisté Sparty porazili v pátém čtvrtfinálovém utkání extraligy Zlín 5:2, sérii ovládli 4:1 a potřetí za sebou postoupili do semifinále. Hattrickem se postaral o výhru před rekordní návštěvou letošního play off 10.349 diváků kapitán Jaroslav Hlinka. Zlín po titulu z roku 2014 podruhé za sebou vypadl ve čtvrtfinále a skončil celkově sedmý.

"Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Jarda Hlinka je pro nás důležitý hráč a kapitán. I ty důležité venkovní zápasy zvládl velice dobře a byl hlavní tahoun. Dneska to bylo taky jeho utkání a rozhodl to on," řekl po duelu sparťanský kouč Josef Jandač.

Sparta se v boji o finále utká buď s Plzní, nebo s Hradcem Králové, pokud otočí sérii s Mladou Boleslavi z aktuálního stavu 2:3 na zápasy. Vítěz tohoto souboje se díky postupu Sparty také stane účastníkem nadcházejícího ročníku Ligy mistrů a jistotu už má nyní Plzeň. Další semifinalista Liberec má stejně jako Sparta coby zakládající člen s licencí A start zajištěný.

Zlínu nepomohlo ani trestné střílení

Pražané po dvou výhrách ve Zlíně vykročili rázně za potvrzením postupu mezi nejlepší čtveřici. Polášek ještě minul a ve druhé minutě pomohla Kašíkovi po Pechově střele tyč. Ale zahrozili i hosté a tyč pomohla rovněž Pöpperlemu po Fořtově pokusu. Stejně tak nebyl daleko od úvodního gólu ani domácí Forman.

V 10. minutě se sparťané už radovali, když Přibyl přihrál Hlinkovi, který přesnou střelou z mezikruží otevřel skóre. Vzápětí se prosadil sparťanský kapitán znovu, když z pravého kruhu využil toho, že měl Kašík zakrytý výhled, a zamířil k pravé tyči. Další možnost měl Přibyl. Na druhé straně neskončil gólem závar před Pöpperlem a neuspěl ani Kubiš.

Zlín se na konci úvodního dějství ubránil při Marunově trestu a v úvodu druhé části se po Přibylově faulu po 51 vteřinách připravil o výhodu špatným střídáním. V krátké přesilovce domácích se dostal před Kašíka Přibyl a trefil horní tyč. V 28. minutě fauloval unikajícího Čachotského Polášek a zlínský útočník nařízené trestné střílení blafákem do bekhendu proměnil.

Na led létaly kšiltovky

Hned za 38 sekund ale Sparta vedla opět o dvě branky. Po Pechově průniku ještě stihl Kašík vyrazit Kumstátův pokus, ale na Poláškovu dorážku už nestačil. Ve 34. minutě mohl po Přibylově přihrávce dovršit hattrick osamocený Hlinka, ale zlínský gólman zasáhl. Před druhou pauzou s vypršením Žižkova trestu měl další z možností Sparty Kumstát.

Po 42 vteřinách závěrečného dějství Hlinka šťastně tečoval Přibylův pokus, na led létaly kšiltovky a Sparta slavila pojistku posunu do semifinále. V 51. minutě ještě při snaze Zlína trefil bek Kotvan tyč a necelé tři minuty před koncem po chybné rozehrávce Pöpperleho snížil Říčka. Po vyloučení Čajkovského sáhl Zlín k power play a Pech přes celé hřiště trefil prázdnou branku.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC Sparta Praha - PSG Zlín 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. J. Hlinka (Přibyl), 12. J. Hlinka (Eminger), 29. Polášek (Kumstát, Pech), 41. J. Hlinka (Přibyl, Dragoun), 59. Pech (Kumstát) - 28. Čachotský z trestného střílení, 58. Říčka. Rozhodčí: Polák, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.349. Konečný stav série: 4:1.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Čajkovský, Piskáček, Švrček - Přibyl, J. Hlinka, Dragoun - Netík, Hamilton, Sabolič - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel. Trenéři: Jandač a Moták.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Urbanec, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Čachotský, D. Šťastný, Maruna - Okál, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.