reklama

Hokejisté Sparty zaplatí po selhání ve Varech 200 tisíc

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Zlata Vostrá
Hokejisté Sparty dostali po nedělní porážce 3:5 v Karlových Varech pokutu 200.000 korun. Za další nepovedené zápasy jim vedení klubu hrozí další pokutou půl milionu

Praha - Hokejisté Sparty dostali po nedělní porážce 3:5 v Karlových Varech pokutu 200.000 korun. Za další nepovedené zápasy jim vedení klubu hrozí další pokutou půl milionu.

Sparťané prohráli v Karlových Varech přesto, že v druhé třetině vedli už 3:1. Hned po zápase sportovní manažer Patrik Martinec oznámil, že tým za neuspokojivý výkon zaplatí pokutu, z které budou uhrazeny veškeré náklady fanklubu na cestu na západ Čech. Den po utkání Sparta zveřejnila přesnou výši pokuty.

"Hráčům ve Spartě vytváříme poměrně nadstandardní podmínky, které stojí jak mě, tak i další partnery nemalé finanční prostředky. Důrazně jsem tímto chtěl hráčům sdělit, že se nebudu dívat na opakovanou laxnost a lajdáctví v zápasech, ve kterých vedeme o několik branek a zápas následně ztratíme," uvedl na klubovém webu Petr Speychal, předseda představenstva Sportovního holdingu Praha, který vlastní Spartu.

"Ke sportu samozřejmě patří i porážky, ale odmítám prohrávat tímto stylem, kdy hráči po zápase zpytují svědomí, jsou si vědomi svých chyb, a následně je příště znovu opakují. Naši hráči se musí rvát o vítězství v každém zápase. Nosit 'S' na prsou je i o historii a tradici, odpovědnosti ke generacím fanoušků a to musí být na ledě cítit. Věřím, že pokud to dosud hráči takto nevnímali, tak tato pokuta je přiměje tento postoj přehodnotit," uvedl Speychal.

Sparta po nedělní prohře zůstala na třetím místě extraligové tabulky, ale vzdálil se jí druhý Litvínov a bodově se na ni dotáhlo čtvrté Brno.

reklama