reklama

Hokejisté Vítkovic si potřetí v řadě zahrají Spengler cup

Takto se radovali vítkovičtí hokejisté v posledním play-off z postupu do čtvrtfinále Takto se radovali vítkovičtí hokejisté v posledním play-off z postupu do čtvrtfinále autor: ČTK
Extraligoví hokejisté Vítkovic dostali potřetí v řadě pozvánku na prestižní klubový turnaj o Spenglerův pohár, který se tradičně hraje v posledních dnech kalendářního roku ve švýcarském Davosu.

Ostrava - Extraligoví hokejisté Vítkovic dostali potřetí v řadě pozvánku na prestižní klubový turnaj o Spenglerův pohár, který se tradičně hraje v posledních dnech kalendářního roku ve švýcarském Davosu. Severomoravský celek bude obhajovat třetí místa z obou předešlých ročníků.

Vítkovice jsou po Spartě zatím druhým účastníkem české nejvyšší soutěže, jenž bude v Davosu startovat třikrát po sobě. "Organizátoři pozvali nějaký tým dvakrát a pak až znovu zase po nějaké době, ale ne třikrát za sebou. Na druhé straně vystoupení Vítkovic v předešlých dvou ročnících bylo velice dobré. Navíc si myslím, že naše účinkování je podpořeno i některými osobními vazbami s nejvyššími představiteli turnaje," uvedl na oficiálním klubovém webu generální manažer HC Vítkovice Steel Petr Husička.

Stálými účastníky turnaje v alpském Davosu jsou domácí celek a výběr Kanady, letos k nim pořadatelé už přiřadili ostravský tým a Rochester Americans ze zámořské AHL. O dalších dvou účastnících se vedou jednání.

Nejstarší klubový turnaj na světě má letos na programu 87. ročník.

reklama