V Lize mistrů vyhráli jen hokejisté Liberce

Aktualizováno 23. 8. 2014 22:36
Hokejisté Vítkovic ve druhém utkání Ligy mistrů doma podlehli Zugu 2:5. Prohrál i Třinec doma s norským Stavengerem 4:5. Naopak Liberec se dočkal prvních bodů po vítězství v Kolíně nad Rýnem 4:1.
Radost hráčů Liberce - ilustrační foto.
Radost hráčů Liberce - ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Ostrava - Hokejisté Vítkovic ve druhém utkání Ligy mistrů nenavázali na čtvrteční výhru nad Ingolstadtem a doma podlehli Zugu 2:5. Prohrál i Třinec doma s norským Stavengerem 4:5. Naopak Liberec se dočkal prvních bodů po vítězství v Kolíně nad Rýnem 4:1.

Zug rozhodl v prostřední části

Desátý tým švýcarské ligy na vítězství v Ostravě zadělal dvěma góly v prostředním dějství, dvakrát se mu podařilo skórovat dokonce ve vlastním oslabení. Porážku Vítkovic v závěru pouze dvěma trefami zkorigoval Peter Húževka.

Domácím se druhý zápas v nově vzkříšeném projektu už tolik nevyvedl. Museli se v něm navíc obejít bez tříbodového nejproduktivnějšího útočníka Patrika Zdráhala, který si v závěru duelu s Ingolstadtem zranil rameno.

V závěru první části Ostravané promrhali minutovou přesilovku pět na tři a hra v nevyrovnaném počtu se stala jejich zkázou. Soupeř po dvou nevyužitých šancích Holdena a Bertaggii udeřil v 33. minutě v početní výhodě gólem Earla a v 38. minutě Ramholt v oslabení po vítkovické hrubce zvýšil na 2:0.

Vítkovice se proti pozorně hrajícímu Zugu nedokázaly prosadit ani zdaleka jako o dva dny dříve proti německému celku. Sutter v úvodu třetího dějství zvýšil ze sóla na 3:0, pak se prosadil i Húževka, ale hosté na oba jeho góly pokaždé odpověděli. Nejprve znovu v oslabení z brejku skóroval Grossmann a 40 sekund před koncem mířil do prázdné branky v power play Holden.

Půlku gólů Liberce dal Vampola

Liberec získal v Kolíně nad Rýnem vedení ve 13. minutě, kdy po Bartkově akci otevřel skóre obránce Vitásek. Domácí, kteří ve čtvrtek doma naplno bodovali díky vítězství nad Košicemi, na konci úvodního dějství vyrovnali. Z dorážky překonal brankáře Schwarze Riefers.

V polovině utkání vrátil Bílým Tygrům vedení Vampola, který se prosadil ve vlastním oslabení. Ve 38. minutě mohl smazat ztrátu Stephens, ale neproměnil trestné střílení.

Liberec se opět radoval z gólu 22 sekund před koncem druhého dějství, tentokrát se v přesilovce trefil znovu Vampola. Ten tak ozdobil dvěma góly návrat na místo, kde slavil v roce 2010 životní úspěch v podobě titulu mistra světa. Vítězství ještě potvrdil ve 46. minutě Bulíř.

2. kolo hokejové Ligy mistrů -

Skupina A:

Kolín nad Rýnem - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Reifers (Stephens, Lüdemann) - 13. Vitásek (Bartek), 30. Vampola (Filippi, Vitásek), 40. Vampola (Škoula, Bartek), 46. Bulíř (Valský). Rozhodčí: Lindqvist (Fin.), Piechaczek - Kowert, Schrader (všichni Něm.). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4088.

Sestava Liberce: Schwarz - Škoula, Voráček, Kajínek, Vitásek, Plutnar, Derner, Šimek - Bartek, Bulík, J. Vlach - Valský, Filippi, Bulíř - T. Urban, Vampola, P. Jelínek - Kica, Jass, Jonák. Trenéři: Hynek, M. Černý a Láska.

Skupina E:

Oceláři Třinec - Stavanger Oilers 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Polanský (Linhart), 31. Matuš (Roth), 34. Zíb (Trončinský, Plíhal), 43. Matuš (Trončinský) - 6. Plastino (Dahl-Andersen, Soares), 25. Kissel (Daoust, Dahl-Andersen), 28. Soares (Veideman, Dahl-Andersen), 35. Dahl-Andersen, 56. Plastino (Kissel, Hallem). Rozhodčí: Konc (SR), Šír - Brejcha, Suchánek (všichni ČR). Vyloučení: 7:9. Využití: 0:3. Diváci: 2875.

Sestava Třince: Hrubec - Klesla, Roth, Trončinský, M. Doudera, Linhart, D. Nosek, Zíb - Dravecký, Plíhal, Kreps - Adamský, Polanský, Irgl - Orsava, Žejdl, Rufer - Jašek, Matuš, Hrňa. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Skupina H:

HC Vítkovice Steel - EV Zug 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 44. Húževka (R. Stehlík, Burger), 57. Húževka (Burger) - 33. Earl (Sondell), 38. Ramholt (Suri), 43. Sutter (Herzog, Lüthi), 46. Grossmann, 60. Holden (Earl). Rozhodčí: Baluška (SR), Hradil - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 3186.

Sestava Vítkovic: Šindelář - Čerešňák, R. Stehlík, Šenkeřík, Kovář, Klok, Štencel, Pastor, Bail - Šedivý, Burger, Húževka - Huna, Strapáč, Svačina - Kucsera, Kolouch, E. Němec - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc. Trenéři: Oremus a Šimíček.