reklama

Hokejistou extraligové sezony je útočník Ton

FOTO Nejlepším hráčům extraligy zazpívaly krásné dívky Prohlédněte si fotografie ze slavnostního zakončení letošní hokejové extraligy v Top Hotelu Praha. Foto: CPA Eduard Erben
Slavnostní zakončení extraligy patřilo mistrovskému Zlínu a vítězi základní části Spartě.

Praha - Slavnostní zakončení extraligy patřilo mistrovskému Zlínu a vítězi základní části Spartě. Hokejistou sezony byl vyhlášen útočník Pražanů Petr Ton, který si ze slavnostního večera v Top Hotelu Praha odnesl celkem tři ceny.

Vedle hlavního ocenění převzal i trofej pro nejproduktivnějšího hráče základní části a také pro nejlepšího střelce. Nejlepším hráčem play off byl zvolen kapitán Zlína Petr Čajánek.

Čtyřicetiletý Ton pomohl Spartě k suverénnímu vítězství v základní části, když si za 50 zápasů připsal 67 kanadských bodů díky 35 gólům a 32 finálním přihrávkám. V play off přidal za 12 zápasů stejný počet bodů (5+7), ale v semifinále proti Brnu čekal na zásah do černého marně a i proto favorizovaný celek vedený koučem Josefem Jandačem vypadl již v semifinále, v němž ho v klíčovém sedmém duelu předčila Kometa Brno.

Především díky Tonovi posbírala dnes Sparta vítězství v celkem pěti anketách, když převzala rovněž Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje pro vítěze základní části, od ČTK pak obdržel další útočník Lukáš Pech ocenění jakožto Nejslušnější hráč extraligy.

Neúspěšnější byli Ševci ze Zlína

Ještě o dvě trofeje více si z galavečera odnesl Zlín. Trenérem roku se stal opětovně zlínský Rostislav Vlach, který dovedl loni Berany do finále vyřazovacích bojů, v němž jeho celek smolně podlehl Plzni. Letos už si však Zlínští nenechali zisk mistrovského titulu ujít a porazili Brno přesvědčivým poměrem 4:1 na zápasy. "Někdy to bylo docela složité, ale táhli jsme za jeden provaz a dotáhli to až k titulu," uvedl Vlach.

Výraznou zásluhu na tom měl osmatřicetiletý forvard Čajánek, jenž získal cenu určenou nejlepšímu hráči play off, kterou uděluje MfDnes. Trojnásobný mistr světa a držitel olympijského bronzu z roku 2006 z Turína měl právě se Zlínem na kontě hned čtyři extraligová stříbra, k tomu navíc i jeden bronz. Nyní medailovou sbírku zkompletoval a měl na vítězném tažení PSG zásadní podíl.

Čajánek si za 17 zápasů připsal 15 bodů za čtyři branky a 11 asistencí, což z něho dělalo i nejproduktivnějšího hráče bitev o mistrovský titul. Výrazně mu sekundovali i mladý gólman Libor Kašík, jehož deník Právo zvolil nejlepším brankářem a Česká televize i nejlepším nováčkem. Rovněž o dvě trofeje se rozrostla sbírka jeho spoluhráče Petra Zámorského. Stal se nejlepším obráncem a navíc také vítězem ankety Zlatá helma Sencor za nejpovedenější akci sezony.

Z ceny hokejových fanoušků pořádanou serverem iSport.cz se může radovat brněnský útočník Vojtěch Němec. V oficiálně vedené statistice Radegast indexu, která byla novinkou uplynulého soutěžního ročníku a sledovala přínos jednotlivých hráčů pro tým, dominoval karlovarský bek Michal Gulaši. "Pro takové hráče, jako jsem já, je tohle určitě příjemné ocenění. Na ledě je spousta těch, kteří dělají černou práci, a teď jsou konečně více vidět," uvedl Gulaši.

Anketa Tipsport extraligy ledního hokeje - Hokejista sezony 2013/14:

Hokejista sezony (vyhlašují Tipsport, Česká pojišťovna a BPA sport marketing): Petr Ton (HC Sparta Praha).

Nejlepší hráč play off - Cena Václava Paciny (MF Dnes a Česká pojišťovna): Petr Čajánek (PSG Zlín).

Nejlepší trenér (Lidové noviny): Rostislav Vlach (PSG Zlín).

Nejlepší brankář (Právo): Libor Kašík (PSG Zlín).

Nejlepší obránce (Blesk a Radegast): Petr Zámorský (PSG Zlín).

Nejlepší střelec (Deník Sport): Petr Ton (HC Sparta Praha).

Nejproduktivnější hráč (Česká televize a Tipsport): Petr Ton (HC Sparta Praha).

Nejlepší hráč utkání (Škoda Auto): Dominik Furch (HC Slavia Praha).

Nejlepší nováček (Česká televize): Libor Kašík (PSG Zlín).

Zlatá helma Sencor (za nejlepší akci, BPA sport marketing):UPetr Zámorský (PSG Zlín).

Nejslušnější hráč (ČTK): Lukáš Pech (HC Sparta Praha).

Vítěz Radegast indexu (Radegast): Michal Gulaši (HC Energie Karlovy Vary).

Cena hokejových fanoušků iSport.cz (iSport): Vojtěch Němec (HC Kometa Brno).

Nejlepší rozhodčí (Komise rozhodčích ČSLH, HET a Česká pojišťovna): Vít Lederer.

Pohár prezidenta ČSLH - vítěz základní části: HC Sparta Praha.

Mistr České republiky (Tipsport, Česká pojišťovna, ČSLH): PSG Zlín.

Vítěz 1. ligy (ČSLH): BK Mladá Boleslav.

reklama