Hokejistům Ústí a Vítkovic se v play out podařil obrat

Red Spo
16. 3. 2008 20:11
Kluby z Pardubic a Zlína prohrály

Vítkovice - Zatímco hokejové play off má před semifinále přestávku, v neděli pokračovalo nepříliš atraktivní play out. Bitva o poslední pozici je již rozhodnuta.

Čtrnáctá příčka patří Lvům z Ústí nad Labem, které hrálo s Pardubicemi. Právě pro severočeský celek jsou zápasy důležité pro udržení formy, a také to podle toho vypadá, když se jim daří mnohem více než v základní části.

Slovan prohrával v průběhu druhé části již 0:3, ale vše dokázali domácí smazat. V 50. minutě bylo vyrovnáno 3:3 a po nerozhodném prodloužení musely rozhodnout nájezdy. Ten poslední proměnil Pavel Janků, čímž zajistil Lvům dva body.

Vítkovice si poradily se Zlínem, ačkoliv to tak ještě v úvodní třetině nevypadalo. Už po sedmi minutách totiž Valaši vedli 2:0, když se trefil Balán a Michal Pšurný.

Domácí ještě do konce první dvacetiminutovky snížili, ale Ostravané potom opět prohrávali o dva góly. Díky závěru ve druhém dějství však srovnali na 3:3 a na začátku poslední dvacetiminutovky přidali ještě dvě branky.

Vítkovice - Zlín 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)