reklama

Potvrzeno! Reprezentant Ondřej Němec podepsal v Kometě víceletou smlouvu

Ondřej Němec bude hrát extraligu za Kometu Brno. Ondřej Němec bude hrát extraligu za Kometu Brno. autor: Milan Kammermayer
Obránce s reprezentačními zkušenostmi Ondřej Němec se z Kontinentální hokejové ligy vrací do tuzemské soutěže. Němec bude od příští sezony hrát za brňenskou Kometu.

Brno - Hokejisty Komety Brno posílil jednatřicetiletý reprezentační obránce Ondřej Němec. Do extraligy se vrací po šestiletém působení v KHL, naposledy hrál v Čerepovci. V Kometě uzavřel víceletou smlouvu.

Současně vedení brněnského klubu prodloužilo kontrakty s dalšími deseti hráči kádru z uplynulé sezony. Mezi nimi jsou i hlavní opory týmu obránce Jozef Kováčik a útočníci Leoš Čermák s Vojtěchem Němcem a Janem Káňou. Klub o tom informoval na svém webu.

"Po rozhodnutí vrátit se domů jsem měl na tým, který si vyberu, určité požadavky. Ty splňovala Kometa, která má vysoké ambice, fantastické fanoušky, skvělý tým a dobré zázemí," prohlásil Němec.

V extralize získal titul s Karlovými Vary

Třebíčský odchovanec v patnácti letech zamířil do Vsetína, odkud před jedenácti lety přestoupil do Karlových Varů, s kterými získal v roce 2009 titul. O rok později odešel do Čerepovce, po dvou sezonách se v rámci Kontinentální ligy stěhoval do Lva Praha, pak hrál za Mytišci a CSKA Moskva, než se loni do Čerepovce vrátil. V této sezoně s ním obsadil předposlední místo.

Němec: Vracím se kvůli rodiny

"Hlavním důvodem návratu domů byla rodina. Šest let jsem létal po Rusku a přišel jsem o spoustu chvil s dětmi. To jsou věci, které mi nikdo nenahradí, takže to bylo největší a nejsilnější 'proč'," řekl Němec, který má dva syny, šestiletého Adama a dvouletého Matěje. Navíc rodina bydlí ve Vsetíně, odkud to nebude mít do Brna daleko.

Nabídek z extraligy měl více, pro Kometu se rozhodl po setkání s majitelem klubu a současně trenérem týmu pro příští sezonu Liborem Zábranským. "Nastínil mi svoji vizi, nastínil moji roli, jak to bude v Kometě vypadat. V tu chvíli jsem měl téměř jasno. Samozřejmě jsem se ho i ptal, kdo bude hlavním trenérem. Byla to jedna z mých prvních otázek. A jedna z těch nejhlavnějších," přiznal rodák z Třebíče, který je podle svých slov připraven na to, že má patřit mezi klíčové hráče týmu. "Udělám všechno proto, aby byla Kometa úspěšná," řekl.

Smlouvy s Kometou na příští sezonu prodloužili brankář Karel Vejmelka, obránci Jozef Kováčik, Peter Trška, Tomáš Malec, Lukáš Vágner a Rostislav Šnajnar a útočníci Leoš Čermák, Jan Káňa, Vojtěch Němec, Hynek Zohorna a Radim Zohorna.

reklama