reklama

Hokejisty Vítkovic má místo Hadamczika vést Trličík

Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase. Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase. autor: Zuzana Hronová
Hadamczik by mohl být novým trenérem reprezentace

Ostrava - Hokejisty extraligového vicemistra z Vítkovic podle serveru Denik.cz převezme po Aloisi Hadamczikovi trenér Mojmír Trličík, který byl naposledy asistentem v Kometě Brno.

Šestačtyřicetiletý kouč již v minulosti ve Vítkovicích působil a v roce 2002 s nimi jako Hadamczikův asistent pomohl vybojovat účast ve finále.

S Hadamczikem spolupracoval Trličík také u reprezentační dvacítky, s níž získali v roce 2005 bronz na mistrovství světa, a dospělého národního týmu. V roce 2006 se tak podílel na zisku olympijského bronzu v Turíně.

Čtěte také: Hadamczik: Teď už se k nároďáku neženu. Zájem ale mám

Vítkovický tým už Trličík v minulosti krátce vedl v prosinci 2007 jako záskok po odchodu Miroslava Fryčera. Jako hlavní kouč pak dostal šanci v Liptovském Mikuláši, kde loni na podzim skončil.

Hadamczik oznámil už před play off, v němž jeho tým podlehl až ve finále v Pardubicích, že ve Vítkovicích skončí. Smlouvu má do konce dubna, takže vedení klubu se zatím k trenérské otázce nevyjadřuje.

Hadamczik se může vrátit na pozici reprezentačního trenéra, kterého bude volit vedení svazu v pondělí.

Asistentem Trličíka má být podle Denik.cz Zdeněk Moták.

reklama