reklama

Hokejisty Znojma posílili Američan Stretch a Kanaďan McEachen

Hokejisté Znojma. Hokejisté Znojma. autor: Lukáš Caha
Po řadě odchodů hlásí hokejisté Znojma také příchody. Na jih Moravy míří ze zámoří jeden obránce a jeden útočník. Se Stretchem posíláme v první formaci, řekl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Znojmo - Hokejisty Znojma posílí v příštím ročníku ligy EBEL osmadvacetiletý americký střední útočník C.J. Stretch a o rok mladší kanadský obránce Patrick McEachen. Už koncem března se do Znojma vrátil po ročním působení v Innsbrucku brankář Patrik Nechvátal.

Znojmo se v uplynulém ročníku EBEL ligy neprobojovalo do play off. Po sezoně došlo v kádru jediného českého účastníka mezinárodní soutěže k řadě změn.

Odešli brankář Marek Schwarz, obránci Antonín Bořuta, Marek Biro, Josef Zajíc, André Lakos, a útočníci Colton Yellow Horn, Radek Číp, Štěpán Csamangó, Tomáš Plíhal a Adam Raška. Jiří Beroun ukončil kariéru a stal se asistentem trenéra Miroslava Fryčera.

Nová posila Stretch pochází z Kalifornie, hrával v nižších zámořských soutěžích ECHL a AHL, kde bylo jeho hlavní působiště v Oklahomě a Bridgeportu. Poslední tři sezony působil v druhé německé lize v Rosenheimu a Frankfurtu, se kterým loni získal mistrovský titul.

McEachen pochází z kanadské provincie Ontario a hokejově vyrostl v místních juniorských ligách. Tři sezony odehrál v univerzitní soutěži. Měl nakročeno do NHL, na kempu jej zkoušela Carolina Hurricanes. V užším výběru se neprosadil.

EBEL liga v šoku. Outsider, v jehož dresu hrával i Jágr, smetl favority a stal se mistrem EBEL liga v šoku. Outsider, v jehož dresu hrával i Jágr, smetl favority a stal se mistrem Čtěte zde

Své evropské angažmá začal ve francouzském Gapu, kde pomohl k zisku mistrovského titulu. V uplynulé sezoně hrál v Bordeaux. Byl třetím nejproduktivnějším obráncem ve francouzské lize.

"Stretch byl žhavým zbožím na hokejovém trhu. Jsme rádi, že se nám jej podařilo získat. Počítáme s ním v první formaci. McEachen je ofenzivně laděný obránce, který dokáže založit útočnou akci. Dá se použít pro přesilové hry," uvedl na klubovém webu sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

reklama