reklama

Hokejová Dukla Jihlava oslaví v sobotu půl století svého trvání

Nejúspěšnější tým československé hokejové historie Dukla Jihlava oslaví v sobotu 4. března půl století svého trvání.

Celodenní oslavy vyvrcholí na Horáckém zimním stadionu v 15:00 exhibičním utkáním bývalých hráčů mezi týmy Dukly Jihlava a Komety Brno. Dresy nejslavnějších hokejových legend Dukly - bratrů Jaroslava a Jiřího Holíka, Jana Klapáče, Jana Suchého a Ladislava Šmída budou umístěny na čestném místě pod střechou haly.

Oslavy začnou už v 9:00 utkáním fanklubů Jihlavy, Brna, Kladna a jednoho ze švýcarských týmů. Od 14:00 zpestří program vystoupení známých herců a zpěváků. Před utkáním Dukly s Kometou proběhne křest knihy Dušana Vrbeckého Půl století legendy, HC Dukla Jihlava 1956 - 2006, která vedle historie klubu a statistik obsahuje také rozhovory s hokejisty a dalšími osobnostmi.

V utkání Dukly s Kometou se v dresu Dukly objeví řada slavných osobností, například brankář Jiří Králík, obránci Milan Chalupa a Jaroslav Benák či útočníci Milan Nový nebo Oldřich Válek. Podle současného šéfa Dukly Ivana Padělka by v týmech měli nastoupit také primátoři obou měst.

Hokejová Dukla získala v historii 12 titulů mistra republiky, což ji řadí na první místo tabulek před Brno a Prahu. Nejúspěšnější roky zažívala na konci 60. a začátku 80. let minulého století, kdy byla hlavním dodavatelem hráčů do reprezentace. Z nejvyšší soutěže sestoupil klub poprvé v roce 1999. Po pěti letech se dokázal vrátit, loni však opět sestoupil.

reklama