Hokejová dvacítka v generálce na domácí MS porazila 4:2 Slovensko

22. 12. 2019 17:09
Čeští hokejisté do 20 let v generálce na domácí mistrovství světa v Ostravě a Třinci vyhráli 4:2 nad Slovenskem. Vítězný gól vstřelil očekávaný ofenzivní tahoun týmu Jakub Lauko v poslední minutě řádné hrací doby.
Česká radost
Česká radost | Foto: Lukáš Filipec

Svěřenci trenéra Václava Varadi, kteří v pátek v prvním přípravném duelu utrpěli debakl 1:5 od Švédska, už nastoupili s předpokládanou brankářskou jedničkou Lukášem Dostálem. Do vedení domácí mužstvo v třinecké Werk Areně poslal v 16. minutě sedmnáctiletý benjamínek týmu Jan Myšák.

Ještě do přestávky ale vyrovnal Dávid Mudrák a po 32 sekundách druhé části poslal Slovensko do vedení Adam Paulíny, jehož nahození Dostál neudržel v lapačce. Po srovnání Adama Rašky z 29. minuty se dlouho hrálo nerozhodně, ale v poslední minutě Češi přece jen rozhodli.

Jan Jeník v útočném pásmu vybojoval puk pro Lauka a útočník, jenž se k týmu připojil ze zámoří ve středu a proti Švédsku ještě nehrál, v čase 59:14 rozhodl. Dvě sekundy před sirénou pojistil vítězství střelou do prázdné branky při slovenské power play Jaromír Pytlík.

Šampionát pro Čechy odstartuje ve čtvrtek 26. prosince zápasem proti Rusku. V ostravské skupině B se dále Varaďovi svěřenci střetnou s Německem, USA a Kanadou. Slováci hrají v třineckém áčku se Švýcarskem, Kazachstánem, Švédskem a Finskem.

Přípravný zápas hokejistů do 20 let v Třinci:

ČR - Slovensko 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Myšák, 29. Raška, 60. Lauko, 60. Pytlík - 20. Mudrák, 21. Paulíny.