Sparta na úvod hokejové Ligy mistrů prohrála na ledě Växjö, padl i Třinec

27. 8. 2021 20:51
Hokejisté Sparty i Třince vstoupili do nové sezony Ligy mistrů porážkou. Pražané v utkání skupiny A podlehli ve Växjö domácímu týmu 1:2. Švédský celek měl na své straně dvoubrankový náskok, Pražané se prosadili až v úplném závěru. Úřadující český mistr dvakrát odpověděl na vedoucí gól domácího celku Fribourg-Gottéron, ale druhá půlka zápasu patřila švýcarskému týmu, který vyhrál jasně 6:2.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HC Sparta Praha

Svěřenci trenérů Josefa Jandače a Jaroslava Hlinky hráli ve Švédsku jako první v početní výhodě, obránce Michal Moravčík ale neuspěl. Hosté pak inkasovali v první i druhé třetině a pokaždé v oslabení. Skóre otevřel v polovině 16. minuty povedenou ranou z kruhu Olle Lycksell. Z podobné pozice zvýšil ve 24. minutě Julius Nättinen.

Lakers měli i další možnosti k navýšení náskoku, ale sparťany držel nad vodou výborně chytající Alexandr Salák. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby šel z branky a Sparta sáhla k power play. Gól naděje ale přišel pozdě - až v čase 59:54 se prosadil útočník Michal Řepík.

"Odehráli jsme velmi náročné utkání proti kvalitnímu soupeři. Do zápasu jsme vstoupili poměrně aktivně, vypracovali jsme si řadu příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Druhá třetina se nám vůbec nepovedla. Měli jsme spoustu zbytečných vyloučení, díky kterým se soupeř dostal do výraznějšího tlaku. Ve třetí třetině jsme se zlepšili, ale času na vyrovnání bylo už málo. Věřím, že v příštím utkání budeme lepší," zhodnotil utkání pro klubový web Sparty trenér Jandač.

Rovněž Třinečtí doplatili na přestupky proti pravidlům. Přestože se za celý zápas provinili jen třikrát, domácí naproti tomu ani jedinkrát a navíc dvě početní výhody využili.

Skóre otevřel v šesté minutě Andrej Bykov, ale už po 83 sekundách kontroval Petr Vrána. Ve 14. minutě potrestal Killian Mottet už po 20 sekundách trestu prohřešek Davida Musila. Již po 39 sekundách ze druhého dějství Tomáš Kundrátek vyrovnal, jenže to bylo ze strany Ocelářů vše.

Za dalších 49 sekund vrátil domácím vedení Julien Sprunger, do druhé přestávky pak ještě zvýšil Nathan Marchon, jenž v 55. minutě gólem na 5:2 prakticky rozhodl. V závěru duelu využil přesilovku - tentokrát po 25 sekundách - Yannick Herren.

Hokejová Liga mistrů, skupina A:

Växjö Lakers - HC Sparta Praha 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Lycksell (Koivisto, Holmberg), 24. Nättinen (J. Persson, R. Rosén) - 60. Řepík (R. Horák, Sobotka). Rozhodčí: Ch. Holm, M. Holm - Jonsson, Svensson (všichni Švéd.). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 1218.

Sestava Sparty: Salák - Pavelka, Moravčík, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Polášek, Jurčina - Řepík, R. Horák, Sobotka - Chlapík, D. Kaše, Thorell - M. Forman, Prymula, Buchtele - Doležal, Zikmund, Dvořáček - D. Vitouch. Trenéři: Jandač a J. Hlinka.

Fribourg-Gottéron - HC Oceláři Třinec 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Bykov (D. Sutter, Gunderson), 14. Mottet (DiDomenico, Gunderson), 22. Sprunger (Bykov, DiDomenico), 30. Marchon (Jörg), 55. Marchon (Bougro), 59. Herren (Bougro, Diaz) - 7. P. Vrána (Kundrátek), 21. Kundrátek (Martin Růžička, Dravecký). Rozhodčí: Hebeisen, Borga - Fuchs, Schlegel (všichni Švýc.). Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 2673.

Sestava Třince: Kacetl - Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Matyáš - Martin Růžička, P. Vrána, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Dravecký - Kofroň, M. Kovařčík, Hrehorčák - Ramik, Jonáš Peterek, Kurovský. Trenér: Varaďa.