reklama

Hokejová reprezentace má nového generálního manažera, Hnilička střídá Ručinského

Milan Hnilička Milan Hnilička autor: Milan Kammermayer
Milan Hnilička se stal novým generálním manažerem hokejové reprezentace. U mužstva čtyřiačtyřicetiletý bývalý gólman se zkušenostmi z NHL již působil jako manažer týmu.

Praha - Ve funkci generálního manažera Milan Hnilička vystřídal Martina Ručinského, jenž bude reprezentaci vypomáhat jako konzultant. Ve stejné roli bude působit i Jiří Fischer, který zastával pozici skauta na velkých akcích.

Hokejisté půjdou na Slováky se čtrnácti nováčky. Z letošního MS je v kádru pouze Šulák Hokejisté půjdou na Slováky se čtrnácti nováčky. Z letošního MS je v kádru pouze Šulák Čtěte zde

"Milan Hnilička bude generálním manažerem, bývalý generální manažer Martin Ručinský bude nadále u týmu působit v roli konzultanta, ale pouze pro významné akce," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Ke změně dochází především s ohledem na velkou časovou náročnost, kterou pozice vyžaduje. A je o to větší, že nadcházející ročník je olympijskou sezonou.

"Potřebujeme, aby ten člověk byl profesionál a působil na sekretariátu svazu každý den, což Martin po zvážení odmítl. Chce však dál pracovat pro tým a ta spolupráce bude probíhat prostřednictvím pozice konzultanta, jak už to praktikují například ve Švédsku či Finsku," vysvětlil Urban.

reklama