reklama

Sázka na šampiony z Nagana. Pešán má mít za asistenty Straku a Špačka

Souboj dvou ptáků (exhibiční rozlučka Martina Straky a Jaroslava Špačka) Souboj dvou ptáků (exhibiční rozlučka Martina Straky a Jaroslava Špačka) autor: Tomáš Liška
Asistenty nového kouče hokejové reprezentace Filipa Pešána by měli být podle informací deníku Sport jmenováni Martin Straka a Jaroslav Špaček. Vedle olympijských vítězů z Nagana má mít nástupce Miloše Říhy k ruce také trenéra brankářů Zdeňka Orcta, který by ve své roli pokračoval stejně jako generální manažer Petr Nedvěd.

Jméno bývalého útočníka a nynějšího šéfa plzeňského extraligového klubu Straky bylo v souvislosti s reprezentační střídačkou skloňováno už před dvěma lety. Tehdy byli Straka a majitel brněnské Komety Libor Zábranský hlavními kandidáty na místo hlavního kouče po odcházejícím Josefu Jandačovi, ale oba odmítli.

Bývalý obránce Špaček působí v roli asistenta dlouhodobě právě v Plzni, bohaté zkušenosti už má ale na stejné pozici rovněž z národního mužstva. Prožil s ním olympijský turnaj před dvěma lety, mistrovství světa v letech 2014 až 2018 i Světový pohár 2016 v Torontu.

Sedmačtyřicetiletý Straka i o rok a půl mladší Špaček se podle deníku Sport domlouvají již delší čas s vedením Českého hokeje na kontraktech, jež by měly zahrnovat světové šampionáty v Lotyšsku a Bělorusku v příštím roce a následně ve Finsku (2022).

Poté, co pandemie koronaviru zmařila hlavní část druhé Říhovy sezony u reprezentace, kterou loni v Bratislavě dovedl ke čtvrtému místu, měly by být první velkou akcí nově složeného realizačního týmu České hry (Carlson Hockey Games) v Brně.

Závěrečný turnaj série Euro Hockey Tour, který měl být na přelomu dubna a května generálkou na letošní mistrovství světa ve Švýcarsku, byl kvůli pandemii koronaviru přesunut na srpen. Český tým bude v Brně usilovat o prvenství v celém seriálu.

reklama