reklama

Voráček na MS Čechy neposílí. Hvězdný útočník se omluvil kvůli rodině

Jakub Voráček tentokrát český tým na MS neposílí Jakub Voráček tentokrát český tým na MS neposílí autor: Milan Kammermayer
Hokejová reprezentace se bude muset na mistrovství světa v Lotyšsku obejít bez kapitána z posledních šampionátů Jakuba Voráčka.

Jednatřicetiletý útočník Philadelphie se zástupcům národního týmu omluvil z rodinných důvodů, nedávno se mu narodila dcera a stal se potřetí otcem. Jeho neúčast na šampionátu potvrdil generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

Flyers skončí po základní části sezony NHL, která byla v souvislosti s pandemií koronaviru a jejími následky zkrácena z 82 na 56 zápasů, prakticky s jistotou mimo postupové pozice do play off.

Ve Východní divizi jim zbývá odehrát sedm utkání, přičemž na Boston, který drží poslední postupovou pozici, ztrácí 11 bodů. Bruins mají navíc zápas k dobru.

Voráčkovi tak sice zanedlouho skončí klubové povinnosti, reprezentace se ale přesto musí tentokrát bez svého lídra obejít. Od rodiny byl i kvůli pandemii dlouhodobě odloučený. "Omluvil se nám s ohledem na rodinu. Můžu potvrdit, že už je to definitivní," uvedl Nedvěd.

"Nijak jsme ho nezkoušeli ani přemlouvat, chápeme ho a jeho rozhodnutí plně respektujeme. Vory má za sebou už nějakou historii v národním týmu a za normálních okolností by určitě jel, kdyby mohl, jak tomu bylo vždy v minulosti," připojil manažer reprezentace.

Už na posledním odehraném mistrovství světa v Bratislavě před dvěma lety Voráček, jenž v této sezoně NHL zaznamenal dosud ve 46 zápasech 38 bodů za devět gólů a 29 asistencí, dokázal, jak mu na reprezentačním týmu záleží.

České barvy hájil na turnaji i přesto, že jeho přítelkyně Markéta měla v té době rodit. Voráček odjel k porodu a po narození syna Matěje se k týmu zase vrátil.

Podělali jsme to, hřímají Češi. Kouč nechápe ani sudí: Máme jezdit jako panenky? Podělali jsme to, hřímají Češi. Kouč nechápe ani sudí: Máme jezdit jako panenky? Čtěte zde
reklama