Češi cítí křivdu. Pachuť zůstala, prohlásil kouč mladíků po sporném švédském tahu

23. 4. 2023 21:33
Česká hokejová osmnáctka prohrála na MS ve Švýcarsku se Švédskem 0:2. Utkání rozhodla v polovině třetí třetiny sporná situace, po níž hráli Češi v oslabení tří proti pěti a soupeř vstřelil vítězný gól.
Brankář Michael Hrabal v diskuzi s rozhodčím při utkání MS proti Švédsku
Brankář Michael Hrabal v diskuzi s rozhodčím při utkání MS proti Švédsku | Foto: iihf.com

Celých 47 minut v utkání gól nepadl, pak přišly kontroverzní momenty. Český tým byl krátce předtím v početní výhodě blízko úvodní branky. Adam Jiříček po průniku předložil puk Štanclovi, který trefil levou tyč. Vzápětí šel pykat Jakub Dvořák za faul, který se nezdál trenéru Petrovi.

"Švédové zahráli signál, kdy v jejich obranném pásmu hráč skáče prvními dvířky ven a ze druhé strany střídačky skáče druhý hráč. Měli jsme pocit, že tam v danou chvíli bylo šest hráčů na ledě. Hráč skočil Dvořákovi za záda, kvůli tomu vznikl faul," líčil situaci asistent kouče Darek Stránský.

Protesty českého tábora byly marné, navíc dostal další dvě minuty za zdržování hry. "Při následné konzultaci s rozhodčími, kdy jsme si to chtěli nechat vysvětlit, už na nás nereflektovali a dali nám dvojku za střídačku," kroutil hlavou Stránský.

Hned po 26 vteřinách využil dvojnásobnou přesilovku Willander. "Šli jsme do tří, což zápas rozhodlo. Pachuť z jejich tahu tam zůstala," zlobil se asistent českého trenéra.

Švédové se pak ubránili při trestu Antona Wahlberga i při závěrečné power play, při které naopak zpečetil výsledek Stenberg.

Seveřané zůstali na šampionátu stoprocentní a ovládli skupinu A. Češi si ve třetím zápase na turnaji připsali druhou porážku, skupinovou fázi uzavřou v úterý proti Kanadě.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let ve Švýcarsku:

Skupina A (Porrentruy):

Česko - Švédsko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 49. Willander (Unger Sörum, Stenberg), 60. Stenberg (Edstrom). Rozhodčí: Jobbágy (SR), Kohlmüller - Merks (oba Něm.), Riecken (Rak.). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1558.

Sestava ČR: Hrabal - A. Jiříček, J. Dvořák, Matějíček, M. Kočí, Vochvest, Skok, Eichler - Fábry, D. Petr, Šalé - P. Šimek, Felcman, Csabi - A, Židlický, Holinka, Štancl - Jecho, Hradec, Kučera. Trenér: Jakub Petr.

1. Švédsko 3 3 0 0 0 15:3 9
2. Kanada 3 2 0 0 1 12:11 6
3. Česko 3 1 0 1 1 9:6 4
4. Slovensko 3 0 1 0 2 9:11 2
5. Německo 2 0 0 0 2 1:15 0