reklama

Češi opouštějí Toronto a míří na kempy NHL. Do Česka se vrací pouze šestice hráčů

Kanada - Česko, Světový pohár 2016 Kanada - Česko, Světový pohár 2016 autor: ČTK
Čeští hokejisté se po skončení působení na Světovém poháru v Torontu rozprchli do svých klubů. Do Evropy se kromě realizačního týmu vrací pouze šest českých hokejistů.

Toronto - Pouze šestici hokejistů a část realizačního týmu čeká po vyřazení českého výběru na Světovém poháru v Torontu návrat do Evropy. Sedmnácti hráčům působícím v NHL startují bezprostředně po turnaji kempy v klubech a s výjimkou obránce Romana Poláka a útočníka Milana Michálka, kteří působí v dresu místních Maple Leafs, se postupně vydávají na cestu po Severní Americe.

Vůjtek: Uhráli jsme možná víc, než se čekalo. Češi odehráli dobrý turnaj, zklamaly jiné týmy Vůjtek: Uhráli jsme možná víc, než se čekalo. Češi odehráli dobrý turnaj, zklamaly jiné týmy Čtěte zde

"Petr Mrázek se rovnou po zápase vydal do Detroitu autem a zbytek hráčů letí," řekl manažer českého týmu pro Světový pohár Jan Černý. Na přípravný zápas v Rusku, soustředění v Pittsburghu i na přelet do Toronta měl tým k dispozici luxusní speciál Air Canada.

Po turnaji letí každý do svého působiště běžnou linkou. "Do tří hodin létají i v ekonomické třídě a nad tři hodiny byznys třídou," uvedl Černý k cestování po turnaji, které má také v režii NHL s hráčskou asociací NHLPA.

Letecky se do svých klubů v NHL přesouvají Michal Neuvirth s Jakubem Voráčkem z Philadelphie, Andrej Šustr s Ondřejem Palátem z Tampy Bay, Zbyněk Michálek s Martinem Hanzalem z Arizony a Radek Faksa s Alešem Hemským z Dallasu.

Cesta do Montrealu čeká kapitána Tomáše Plekance, do Calgary Michaela Frolíka, do Winnipegu míří Ondřej Pavelec, do St. Louis se přesouvá Dmitrij Jaškin, do Bostonu David Pastrňák a do Chicaga Michal Kempný.

V zámoří zůstává i hlavní skaut Jiří Fischer, který pracuje pro Detroit. Domů na Floridu se vrací asistent trenéra Václav Prospal a vydá se tam i generální manažer Martin Ručinský. Zbytek výpravy se vrací po skupinách linkami do Evropy.

Snaha, obětavost, bojovnost a nakonec i výhra. Takhle se Češi rozloučili s Torontem Snaha, obětavost, bojovnost a nakonec i výhra. Takhle se Češi rozloučili s Torontem Prohlédněte zde

Do svých působišť se vrací útočníci Roman Červenka ze švýcarského Fribourgu, Michal Birner z Čeljabinsku a obránce Tomáš Kundrátek ze Slovanu Bratislava. Do Evropy letí i centr Vladimír Sobotka, jehož budoucnost řeší agenti, protože se chce přes platnou smlouvu s ruským Omskem vrátit do St. Louis.

Dořešit své angažmá musí obránci Michal Jordán a Jakub Nakládal, kteří po skončení smluv v Carolině respektive Calgary stále nevědí, kde budou hrát. "Poletím domů, abych aspoň viděl rodinu. Jestli poletím za týden, nebo za dva dny zpátky, to teď samozřejmě ještě nevím," řekl ve čtvrtek Nakládal.

reklama