Česká osmnáctka dostala na Hlinkově memoriálu naloženo od Švédů

8. 8. 2017 21:28
Česká hokejová reprezentace do osmnácti let padla ve druhém zápase na Memoriálu Ivana Hlinky 3:7 se Švédskem.
Česká osmnáctka (ilustrační foto).
Česká osmnáctka (ilustrační foto). | Foto: Lukáš Filipec

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka podlehla ve svém druhém vystoupení na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi 3:7 Švédsku a nenavázala tak na úvodní vítězství nad Švýcarskem 6:2. Ve středu od 19:00 čeká svěřence trenéra Davida Bruka přímý boj o druhé místo skupiny A a postup do semifinále proti Spojeným státům americkým.

Český tým se před 1982 diváky dostal v 15. minutě do vedení po Pláškově úniku, ale ještě v úvodním dějství otočili stav Fagemo a Olofsson. Ve 23. minutě sice Jeník vyrovnal, ale Švédové získali díky gólům Westfälta, Berggrena, Hallandera a Fagema už čtyřbrankový náskok.

V úvodu třetí třetiny zkorigoval stav svou druhou brankou v utkání Plášek, ale poslední slovo měl Gustafsson. V poslední minutě mohl ještě skórovat v přesilové hře Gajarský, ale trefil tyč.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav):

ČR - Švédsko 3:7 (1:2, 1:4, 1:1)

Branky: 15. a 42. Plášek, 23. Jeník - 17. a 38. Fagemo, 19. Olofsson, 26. Westfält, 28. Berggren, 37. Hallander, 47. Gustafsson.

Švýcarsko - USA 1:2 (1:1, 0:1, 0:0).

1. Švédsko 2 2 0 0 0 13:4 6
2. ČR 2 1 0 0 1 9:9 3
3. USA 2 1 0 0 1 3:7 3
4. Švýcarsko 2 0 0 0 2 3:8 0