Česká osmnáctka dostala na Hlinkově memoriálu naloženo od Švédů

Česká osmnáctka (ilustrační foto). Česká osmnáctka (ilustrační foto). autor: Lukáš Filipec
Česká hokejová reprezentace do osmnácti let padla ve druhém zápase na Memoriálu Ivana Hlinky 3:7 se Švédskem.

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka podlehla ve svém druhém vystoupení na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi 3:7 Švédsku a nenavázala tak na úvodní vítězství nad Švýcarskem 6:2. Ve středu od 19:00 čeká svěřence trenéra Davida Bruka přímý boj o druhé místo skupiny A a postup do semifinále proti Spojeným státům americkým.

Česká osmnáctka začala na Hlinkově memoriálu výborně, rozstřílela Švýcary šesti góly Česká osmnáctka začala na Hlinkově memoriálu výborně, rozstřílela Švýcary šesti góly Čtěte zde

Český tým se před 1982 diváky dostal v 15. minutě do vedení po Pláškově úniku, ale ještě v úvodním dějství otočili stav Fagemo a Olofsson. Ve 23. minutě sice Jeník vyrovnal, ale Švédové získali díky gólům Westfälta, Berggrena, Hallandera a Fagema už čtyřbrankový náskok.

V úvodu třetí třetiny zkorigoval stav svou druhou brankou v utkání Plášek, ale poslední slovo měl Gustafsson. V poslední minutě mohl ještě skórovat v přesilové hře Gajarský, ale trefil tyč.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav):

ČR - Švédsko 3:7 (1:2, 1:4, 1:1)

Branky: 15. a 42. Plášek, 23. Jeník - 17. a 38. Fagemo, 19. Olofsson, 26. Westfält, 28. Berggren, 37. Hallander, 47. Gustafsson.

Švýcarsko - USA 1:2 (1:1, 0:1, 0:0).

1. Švédsko 2 2 0 0 0 13:4 6
2. ČR 2 1 0 0 1 9:9 3
3. USA 2 1 0 0 1 3:7 3
4. Švýcarsko 2 0 0 0 2 3:8 0