Česká osmnáctka začala na Hlinkově memoriálu výborně, rozstřílela Švýcary šesti góly

7. 8. 2017 21:45
Česká hokejová reprezentace do 18 let porazila na úvod Hlinkova memoriálu Švýcary poměrem 6:2. Po dvou brankách vstřelili Jan Jeník a Jakub Lauko.
Česká hokejová reprezentace do 18 let
Česká hokejová reprezentace do 18 let | Foto: Lukáš Filipec

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka vstoupila do boje za obhajobou triumfu na domácím Memoriálu Ivana Hlinky vítězstvím nad Švýcarskem 6:2. Dvěma góly k tomu v Břeclavi přispěli Jan Jeník a Jakub Lauko. Další duel čeká svěřence trenéra Davida Bruka v úterý od 19:00 proti Švédsku, které porazilo tým USA 6:1.

Český výběr, který v sobotní generálce podlehl Kanadě 1:3, sice prohrával od sedmé minuty po přesilovkové trefě Nussbaumera, ale ještě v úvodním dějství stav otočili Jeník rovněž gólem v početní výhodě a Arnošt.

Ve druhé části zvýšili na rozdíl čtyř branek Střondala, Lauko a Jeník a ve 45. minutě se zapsal podruhé v utkání mezi střelce i Lauko. Vzápětí před 1523 diváky zkorigoval výsledek Verboon.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav):

ČR - Švýcarsko 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Branky: 9. a 36. Jeník, 27. a 45 Lauko, 12. Arnošt, 22. Střondala - 7. Nussbaumer, 48. Verboon.

USA - Švédsko 1:6 (1:0, 0:4, 0:2).

Skupina B (Bratislava):

Kanada - Rusko 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0), Slovensko - Finsko 1:6 (1:2, 0:1, 0:3).